درس ایثار و شهادت برگرفته از مکتب عاشورا است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
مدیرکل بنیاد ایلام با اشاره به اینکه درس ایثار و شهادت از مکتب عاشورا اقتباس می‌شود، خاطرنشان کرد: ما سال های سال شاهد رشادت و دلاوری شهدا و ایثارگران بوده‌ایم که این مهم از سالار شهیدان و یاران نیکوکار و فداکار او نشأت گرفته شده است.
درس ایثار و شهادت برگرفته از مکتب عاشورا است
 
به گزارش «ایثار»، اسدالله تولیده روز چهارشنبه 20 شهریورماه در سالروز شهادت شهید والامقام «روح الله شنبه‌ای»، در گفتگو با ایثار با تاکید بر اینکه ایمان به خدا، انگیزه اصلی شهدا و ایثارگران در دفاع از کشور است، اظهار داشت: جهاد مقدس شهدا و ایثارگران فی سبیل الله و خون پاکی که در این راه به زمین ریخته می‌شود، عامل تداوم ارزش‌های مقدسی است که انسانیت و شرف و عدالت و آزادی در پرتو آنها، جان و رمق می‌گیرند و استمرار می‌یابند.
وی با اشاره به اینکه درس ایثار و شهادت از مکتب عاشورا اقتباس می‌شود، خاطرنشان کرد: ما سال‌های سال شاهد رشادت و دلاوری شهدا و ایثارگران بوده‌ایم که این مهم از سالار شهیدان و یاران نیکوکار و فداکار او نشأت گرفته شده است.
وی بیان کرد: این فرهنگ شهادت عاشورا است که چنین انسانهایی نیک صفت و دلیر و بی‌باک، تحویل جامعه داده است و ما مدیون روز عاشورا هستیم.
لازم به ذکر است شهید شنبه‌ای نخستین فرمانده شهید استان ایلام در دوران دفاع مقدس بود. وی متولد اول فروردین ماه سال 1336 در ایلام بود که از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ 20 شهریور ماه سال 1359 یعنی ده روز پیش از آغاز رسمی جنگ تحمیلی در منطقه «بهرام‌آباد» مهران بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 306191
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...