داخلی صفحه بوشهر خبر
 
نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دشتی برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان دشتی در محل فرمانداری برگزار شد.
نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دشتی برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، عبدالله نادری در این نشست گفت: شرایط هشت سال دفاع مقدس برای کسانی که حضور نداشتند خیلی قابل‌درک نیست و به همین خاطر مسئولیت انتقال پیام شهدا و رزمندگان به نسل جدید بسیار مهم است.
وی افزود: آن چیزی که در دفاع مقدس بعد از قدرت خدا، رهبری امام راحل و حمایت مردم اثرگذار بود فرهنگ عاشورایی بود که معادلات جبهه را تغییر داد و همین عامل باعث شد که رزمندگان اسلام بر مستکبرین عالم پیروز شوند.
فرماندار دشتی با تأکید بر اینکه امروز از دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه بزرگ فرهنگی و مقاومت یاد می‌شود، یادآور شد: خیلی از مسائل دفاع مقدس پنهان است که این‌ها باید برای نسل جوان تبیین و تشریح شود.
وی ادامه داد: امروز هرروز در دنیا شاهد شکست مستکبرین که در رأس آن‌ها آمریکا است هستیم.
نادری ادامه داد: در هفته دفاع مقدس باید برنامه‌های ویژه‌ای در دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش برنامه‌ریزی شود و تجلیل از آزادگان و ایثارگران و دیدار با خانواده معظم شهدا در دستور کار قرار بگیرد.
علی‌اکبری نیز در این نشست طی سخنانی بیان داشت: هدف از تشکیل این جلسات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه است و ما باید به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر این‌که زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی افزود: امروز فرهنگ ایثار و شهادت که از گنجینه دفاع مقدس بهره‌منداست درزمینهٔ فرهنگ عمومی نیز نیازمند توسعه و ترویج است.
رئیس بنیاد دشتی تصریح کرد: حرکت همه مسئولان را می‌طلبد باید تا فرهنگ ایثار و شهادت را نسل به نسل انتقال داده و در بین جوانان و نوجوانان ترویج دهند تا با این فرهنگ غنی بیشتر آشنا شوند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 306380
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...