شهرستان داورزن استان خراسان رضوی
فرازی از زندگینامه حسین شاهرخ آبادی از داورزن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
شهید حسین شاهرخ آبادی در یکم مهرماه 1341 چشم به جهان گشود و در 23 تیر 1361 در منطقه عملیاتی دزفول به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
به گزارش واحد ایثارخراسان رضوی، شهید حسین شاهرخ آبادی در یکم مهرماه 1341 در شهرستان داورزن چشم به جهان گشود و در 23 تیر 1361 در منطقه عملیاتی دزفول به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

                                         زندگینامه شهید حسین شاهرخ آبادی
شهيد حسين شاهرخ آبادي در سال 1348 در روستاي باشتن شهرستان داورزن متولد شد. خانواده اش مذهبي و متدين و در تربيت فرزندان
شهرستان داورزن تا مشهدمقدس 313 کیلومتر فاصله دارد
كوشا بودند. كودكي اش كه در سايه مهرباني هاي والدينش گذشت، تحصيلات ابتدايي را در روستاي باشتن آغاز كرد و براي ادامه تحصيل بعد از سال پنجم، اول راهنمايي را در روستاي مهر گذراند.
در ايامي كه در روستاي مهر درس مي خواند چند روزي به مشهد رفته بود كه بعد ها مشخص شد او در سنگ سفيد سبزوار چند روز مشغول گذراندن دوره آموزشي بسيج بوده است.
حسين پس از مدتي ترك تحصيل كرد و بيشتر در كارهاي خانه و امور دامداري به خانواده و پدر كمك مي كرد و  به كار قاليبافي هم مشغول بود.
حسين كه سري پر شور داشت با ثبت نام در كاروان هاي اعزام نيروي بسيج عازم جبهه ها شد در حالي كه دوست صميمي اش قنبر باشتيني نيز در
شهرستان داورزن در 313 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و 134 شهید ،127 جانباز و 5 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
اين سفر و مأموريت همراه وهمرزمش بود. تقدير چنان بود كه اين دو يار دبستاني و رفيق شفيق در سال 1367 در حالي كه درجبهه سومار مشغول خدمت بودند به سوي حق پرواز كنند و به فیض عظيم شهادت در راه خدا نائل شوند. هر چند پيكر مطهر حسين پس از چند ماه مفقود بودن شناسايي شد تا اين دو شهيد بزرگوار مزارشان در كنار هم در مرقد بي بي عليه خاتون روستاي باشتن روشني بخش فضاي معنوي روستا باشد.
 

 کلمات کليدی: ایثار رضوی، داورزن، شهید حسین شاهرخ آبادی، شهرستان داورزن، خراسان رضوی،
کد مطلب: 306542