داخلی صفحه بوشهر خبر
 
مرور تاریخ دفاع مقدس برای گذر از مشکلات امروز ضروری است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
تاریخ دفاع مقدس گنجینه مهم و عظیمی برای ملت و کشور ایران است و با مرور حماسه‌های آن روزگار گذر از مشکلات و تنگناهایی که دشمن برای ملت ایران فراهم کرده هموارتر می‌شود.
مرور تاریخ دفاع مقدس برای گذر از مشکلات امروز ضروری است
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، استاندار بوشهر در نشست شورای فرهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: سرمایه دفاع مقدس باعث شده نظام از امنیت لازم برخوردار باشد و دشمن نتواند از حربه جنگ نظامی علیه ایران استفاده کند.
عبدالکریم گراوند افزود: دراین‌ارتباط دشمن امروز با اعمال شدیدترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی عزم، اراده و پشتیبانی ملت ایران از نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است غافل از اینکه مردم این سرزمین رشادت و خون هزاران شهیدی که به‌پای این نظام ریخته شده است را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند.
وی بیان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس امسال با توجه به فشارهای واردشده توسط استکبار جهانی متفاوت است و حضور پرشور مردم در آئین‌های گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس ثابت می‌کند مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب هستند.
گراوند اضافه کرد: همان‌طور که ملت ایران در دوران دفاع مقدس با دست‌خالی اما باایمان به خدا و پیروی از ولایت موجب عزت این نظام شدند امروز نیز در جنگ تحمیلی اقتصادی با تکیه‌بر توان و استفاده از سرمایه‌های داخلی بار دیگر شکست دشمن را رقم می‌زنند و عزتی دوچندان را در تاریخ برای خود به ثبت می‌رسانند.
وی تأکید کرد: حضور مردم در آئین‌های دفاع مقدس موجب تقویت روحیه امید، ایثار و پایداری در سطح جامعه می‌شود به همین دلیل باید از ظرفیت دفاع مقدس برای دفاع از آرمان‌ها در شرایط جدید استفاده کرد.
استاندار بوشهر بر ضرورت توجه به فضاسازی شهری و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تأکید کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: این اداره کل برای حفظ یاد و خاطره شهیدان تاکنون ۱۵ فیلم فاخر تولید کرده است.
حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری افزود: همچنین ۸۲ هزار آثار صوتی و تصویری شهدا و خاطرات ۸۰۰ تن از والدین شهدا جمع‌آوری‌شده است.
وی بیان کرد: برای حفظ یاد و خاطره شهیدان سالانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ یادواره شهدا در استان بوشهر برگزار می‌شود.
 شمار شهدای دوران دفاع مقدس استان بوشهر ۲ هزار و ۱۲۱ نفر و شمار شهدای مفقودالاثر آن نیز ۴۸ نفر است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 306764
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...