معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران کهگیلویه بویراحمد:
کسی جرأت حذف عنوان شهید از معابر کهگیلویه و بویراحمد را ندارد/موارد اخیر بی‌سلیقگی بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
معاون فرهنگی بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ شخص و جریان و ارگانی جرأت حذف نام شهدا از معابر کهگیلویه و بویراحمد را ندارد.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ، احمد بهرامی  معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران کهگیلویه بویراحمد در خصوص موضوع حذف عنوان شهدا در معابر و کوچه‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این استان در هشت سال دفاع مقدس از خود نام نیکو بر جای گذاشت و مفتخر است که بیشترین اعزام نیرو از کهگیلویه و بویراحمد بوده است همچنین با توجه به جمعیتی که در آن زمان داشت بیشترین شهید متعلق به این استان بود.
وی با بیان اینکه نام کهگیلویه و بویراحمد با شهید و شهادت و ایثارگری عجین است افزود: خانواده‌ای در این استان نام ببرید که در زمره خانواده بزرگ ایثارگری استان نباشد یا شهید داده و یا جانباز و آزاده داشته است این استان هر چه دارد به برکت نام شهدا و ایثارگران و افتخارآفرینی آن‌هاست.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به این که مردم کهگیلویه و بویراحمد برای خانواده شهدا و ایثارگران و از همه مهم‌تر برای شهدا حرمت خاصی قائل هستند افزود: به همین دلیل کسی نمی‌تواند و حق ندارد با نام شهدا در این استان بازی کند و به عبارتی شهدا  و جامعه ایثارگری را وارد بازی‌های سیاسی و یا هر موضع حاشیه‌ای دیگر کند.
وی با بیان این که بحثی در کشور پیش آمده بود و عده‌ای کج سلیقه و یا بی‌سلیقه در خصوص حذف عنوان شهدا از معابر شیطنت‌هایی انجام داده‌اند افزود: مطمئن هستم در یکی دو موردی که در استان ما چنین اقدامی انجام شده بود سهوا و صرفا از روی بی سلیقگی و سهوی بوده است چرا که در استان کسی جرات حذف نام شهدا را ندارد و مردم در صورت مشاهده چنین اقدامی خودشان برخورد لازم را خواهند کرد.
بهرامی افزود: با توجه به ماده 63 شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور که رئیس‌جمهور رئیس آن و رئیس بنیاد شهید کشور دبیر آن هستند و همچنین در استان که استاندار رئیس و رئیس بنیاد شهید دبیر آن است و 16 عضو دارد همه برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و در ادار‌ه‌کل بنیاد شهید استان هم هر برنامه‌ای از جمله برنامه‌های ورزشی را با مزین کردن به نام شهدا برگزار می‌کنیم، محکم و با صدای بلند می‌گوییم که هیچ کس در استان جرات حذف نام شهدا را ندارد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود :حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدیرییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت حفظ حرمت و جایگاه نام شهدا در جامعه تاکید دارند ودر مصاحبه ای  از اتفاقات اخیر و گزارش چند مورد حذف نام شهدا از معابر عمومی نامه‌ای به وزارت کشور مکاتبه نموده و خطر تغییر نام و تصاویر شهدا را گوشزد کرده است  که هفته گذشته بخشنامه‌ای از وزارت کشور به تمام استانداری ها فرستاده شد و بر اساس آن هر نوع تغییری در این زمینه ممنوع اعلام شد. وبه تبع ما  نیز مانند همیشه با جدیت پیگیر موضوع هستیم تا خدای ناکرده فرهنگ ایثار و شهادت کم رنگ نشود ضمن اینکه ریاست عالی بنیاد بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عنصری مهم و تعیین کننده در جامعه تأکید دارد.
انتهای پیام
کد مطلب: 306805