داخلی صفحه قم خبر
 
​تجلیل از خواهران شهدا در دومین همایش «پیام آوران عاشورا» در قم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
دومین همایش پیام آوران عاشورا با حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران و رییس سازمان حفظ آثار مشارکت زنان در دفاع مقدس و با تجلیل از تعدادی از خواهران معظم شهدا در قم برگزار شد.
​تجلیل از خواهران شهدا در دومین همایش «پیام آوران عاشورا» در قم
 
به گزارش ایثار به نقل از استان قم، دومین همایش پیام آوران عاشورا با حضور جمع کثیری از خانواده‌های معظم شهدا و بانوان علاقمند به فرهنگ ایثار و شهادت در مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار شد.
«مریم مجتهدزاده» رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس طی سخنانی در این همایش اظهار داشت: حضرت زینب (س) با نقش برجسته تاریخی خود در قیام عاشورا نشان داد که زن در متن حوادث قرار دارد.
وی افزود: زنان جامعه نیز با الگو گیری از آن بانوی گرامی برای پی بردن به نقش خود در فرایند تحقق تمدن نوین اسلامی باید در مورد توطئه‌ها و اقدام‌های دشمن آگاهی کامل پیدا کنند.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این همایش گفت: خانواده معظم شهدا به ویژه خواهران شهدا ادامه دهندگان راه حضرت زینب و پیام آوران عاشورا در عصر حاضر هستند.
سردار سید جواد هاشمی افزود: عفاف و حجاب پیام مهم قیام عاشورا بود و این مهم باید از سوی وارثان فرهنگ ایثار و شهادت خواهران معظم شهدا در جامعه گسترش یابد و ایشان خود الگوی شایسته در این زمینه را ارایه نمایند.
در این همایش، ۱۴ خواهر بزرگوار شهید مورد تجلیل قرار گرفتند؛ خواهران شهیدان سید علی طباطبایی لطفی، حسین قاسمیان، حسن علیرضایی، محمد جواد شکوریان فرد، علیرضا نعمیی، سید هاشم قریشی زاده، مزرعه شاهی، بهنام عبدالهی دمنه، رضا نیکوکار شعبانی، خواهر دو شهید حسنی ، خواهر و همسر شهید عباس و علی اکبر اقلیمی تجلیل صورت گرفت.
مرثیه سرایی سیدعلی حسینی نژاد و همزمان حضور پرچم متبرک آستان مقدس حضرت زینب کبری (س) از دیگر بخش‌های مراسم بود.
در پایان، بانوان شرکت کننده در این همایش، با حضور در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع)، قبور مطهر شهیدان عزیز را گلباران کردند.
 این مراسم به همت بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امور بانوان استانداری قم، حوزه‌های علمیه خواهران، سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) و برخی دستگاهها و جمعی از گروه‌های مردم نهاد برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 306836
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...