داخلی صفحه قم خبر
 
​حجت الاسلام ماندگاری: مجاهدت در راه خدا عامل رشد و تعالی انسان است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: مجاهدت در راه خدا موجب تزکیه نفس و عامل رشد و تعالی انسان و رهایی از غفلت است.
​حجت الاسلام ماندگاری: مجاهدت در راه خدا عامل رشد و تعالی انسان است
 
به گزارش ایثار به نقل از استان قم، حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در جلسه شورای معاونان و مدیران بنیادشهید وامور ایثارگران استان قم که با حضور مدیرکل بنیاد استان برگزار شد، افزود: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم در زیر رگبار دشمنان در سخت ترین شرایط با الگو گیری از سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) توسل، نماز و روزه را فراموش نمی کردند و با تاکید دنبال داشتند.
وی عنوان کرد: مجاهدت، مقاومت، صبر، استقامت و ایستادگی در مسیر حق و ولایت و مراقبت موجب تزکیه و رهایی از بند شیاطین درونی و بیرونی و جلوگیری از انحراف است.
وی با اشاره به آیه 21 سوره نور تاکید کرد: اراده های سست عامل اصلی غفلت است و فرصت طلبی و زمینه سازی برای حرکت دشمنان را فراهم می کند تا جای منکر و معروف جابجا شود، کسی که از عبادت خدا و کسب معرفت و خدمت به خلق غفلت کند به نابودی کشانده می شود.
حجت الاسلام ماندگاری بیان داشت: شیطان با گام های آهسته و بی صدا ذائقه ها را عوض می کند و جامعه را تهدید می سازد، آنوقت سید شباب اهل جنت و فرزند گرامی رسول خدا (ص) سرش بالای نیزه می رود و یک شراب خوار امیرالمومنین می شود.
وی ادامه داد: غفلت از موقت بودن دنیا موجب افزون خواهی و بی تابی در سختی ها است، غفلت از اینکه دنیا تنها فرصت است، موجب غفلت از عبادت، کسب معرفت و خدمت است.
وی افزود: برای رهایی و نجات از دام های شیطان و غفلت ها باید به  نماز، روزه، دعا، توسل، استغفار، ذکر و خواندن قرآن توجه کرد شهدا حتی در جبهه ها و زیر تیر باران دشمن نماز و روزه و توسل را مورد توجه قرار دادند.  
 
 
کد مطلب: 306851
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...