داخلی صفحه لرستان خبر
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت:
امورات اداری ایثارگران در لرستان تسهیل شود
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در راستای تسهیل سازی امورات ایثارگران نباید به دستورالعمل‌ها اکتفا کرد بلکه در این راستا باید با رعایت اصل قانون موانع اداری بر سر راه‌کارهای آن‌ها برداشته شود.
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» محمود ثمینی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از دستگاه‌ها انتظار داریم کاری نشود که اخطار حضرت امام (ره) مبنی برگیر کردن امور ایثارگران در پیچ‌وخم اداری محقق شود.
وی افزود: شاید برخی کم‌کاری‌ها انجام‌شده باشد اما امروز قطعاً شاهد رویش‌های بسیاری در جامعه هستیم لذا وظیفه‌داریم با روش‌های نوین این فرهنگ را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: امروز پس از هزار و ۴۰۰ سال و بیشتر از هر زمان دیگری نام امام حسین (ع) با جوشش خون مؤمنان بر سر زبان‌ها است درواقع ادامه این راه را ایثارگران و مدافعان حرم انجام می‌دهند.
محمود ثمینی اضافه کرد: درصد قابل‌توجهی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به خاطر اخلاص حاضر نبودند حتی زخم‌های خود را به بیمارستان نشان دهند و در ادامه‌اش نیز طبیعتاً دنبال ایجاد سابقه و مستندسازی‌اش هم نرفتند.
وی ادامه داد: اکنون‌که این افراد مراجعه می‌کنند بخشی از آثار آن جراحات از بین رفته و متأسفانه اسم آن‌ها را در قانون مدعی می‌گذاریم، این کلمه خوبی نیست، شاید به خاطر فشارهای روزگار تصمیم گرفته از سابقه گذشته‌اش استفاده کند ازاین‌رو باید به این عزیزان تا حد توان کمک کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تأکید کرد: نباید حقوق برخی مراجعین بر اساس برداشت‌های سازمانی و به بهانه صرف اجرای قانون نادیده گرفته شود.
وی ادامه داد: قانون‌گذار برای حمایت از این عزیزان تسهیل سازی کرده لذا نباید با برخی سخت‌گیری‌ها خدای‌ناکرده امتیازی از آن‌ها سلب شود.
ثمینی گفت: باید یک فهم مشترک بین دستگاه‌های مسئول به وجود آید و در صورت ایجاد شبهه از نهادهای فرادست استعلام شود تا کارها تسهیل شده و پیش رود.
 
 
کد مطلب: 306994