داخلی صفحه بوشهر خبر
 
اعزام 130 نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوشهر از اعزام 130 نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان برای شرکت در اربعین حسینی به کربلا معلی خبر داد.
اعزام 130 نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، اصغر جمع‌آوری بابیان خبر فوق اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین حسینی یک فرصت مهم برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت است که هرسال این مراسم پرشورتر برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: هم‌زمان با اربعین حسینی طرح نایب الشهید با شعار هر زائر نایب یک شهید در مسیر پیاده‌روی با چاپ تصاویر شهدای استان بوشهر اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد بوشهر بیان کرد: هدف از اجرای این طرح نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت است و زائران اربعین حسینی نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار، حماسه، شهادت و صبر و وفاداری دارند.
وی تأکید کرد: اگر فرهنگ ایثار اجتماعی نهادینه و به فرهنگ عمومی تبدیل شود بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه برطرف می‌شود.
جمع‌آوری خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت میراث اولیا و انبیا است آنچه امروز جامعه به آن نیاز دارد ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار اجتماعی است که نهادینه‌سازی این فرهنگ منجر به حل معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
وی بابیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی در سطح جامعه مقدمه‌ای برای آمادگی جامعه برای مقابله با دشمن است، یادآور شد: اگر فرهنگ ایثار اجتماعی در جامعه تمرین شود زمینه ایثار در راه خدا نیز فراهم می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 307020
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...