داخلی صفحه مازندران خبر
 
پیام مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس پیامی را صادر کرده است.
 
تاریخ پرافتخارانقلاب اسلامی روزهای درخشانی را در حافظه ملت ها به یادگار سپرده که با شنیدن خاطره های آن ایام و با فرارسیدن سالروز آن رشادت ها، نور افتخار و عزت بر حق مداران متجلی خواهد شد، که یکی از بزرگترین فصول درخشان ملت مسلمان ایران حماسه هشت سال دفاع مقدس است.
هفته دفاع مقدس یادآور از خود گذشتگی، ایستادگی و نقش آفرینی سلحشوران و مجاهدانی است که در مسیر اعتلای اسلام با نثار جان عزیز خویش،  خودباوری، شکوفایی، حریت و عزت را برای میهن اسلامی به ارمغان آوردند.
هفته دفاع مقدس نشانه پایمردی و یکی از برجسته ترین حماسه های ملت ایران در حراست و صیانت از ارزش های سرزمین ایران اسلامی و از افتخارات ماندگار تاریخ کشور ما و تداعی گر ایستادگی و مجاهدت جوانان و نماد سرافرازی در آزمون بزرگ الهی است.
یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‏ها و ایثارگری‏های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی، همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داده است .
تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم و تبیین اهداف و آرمان‌های مشترک نهضت عاشورا و دفاع‌مقدس، نماد وحدت و یکپارچگی ملی و ترویج فرهنگ انقلابی، ولایت مداری، ایثار، جهاد، شهادت، خودباوری دینی و ملی، به ویژه برای نسل جوان جامعه اسلامی فریضه‌ای لازم و اجتناب ناپذیـر است.
این رویداد عظیم با آثار و برکات بی‌شمار خود به منزله گنجینه‌ای ارزشمند و هویت‌ساز بایستی برای همیشه زنده و هدایت‌ بخش نسل‌های این سرزمین قرار گیرد.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا بویژه شهدای گرانقدر عرصه هشت سال دفاع مقدس و ادای دین به روان پاک و مطهر شهدا، این ایام غرورآفرین را به ملت شریف ایران بویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تبریک گفته، از خداوند متعال در سایه عنایات حضرت ولی عصر (عج) و در پرتو منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی برای این اسطوره های صبر و مقاومت، سعادت، سربلندی و صحت و سلامتی آرزومندم.
هدایت مظلومی
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران    
کد مطلب: 307133
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور