داخلی صفحه تهران خبر
 
بیانیه بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ بیانیه ای صادر کرد.
بیانیه بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس
 
به گزارش «ایثار تهران»، متن بیانیه به این شرح است:

هفته دفاع مقدس یادآور اتحاد مردمی 60 میلیونی در دهه 60 است. آن زمان که نه تنها آبادان و خرمشهر، نه تنها مهران و دهلران و نه تنها کرمانشاه و کردستان و جبهه غرب و جنوب، بلکه تک تک ایرانیان با تمام وجود و غیرت ایرانی شان و با تکیه بر آموزه های دینی و پیروی از سیره امام خمینی (ره) ازکیان به حق، جمهوری اسلامی دفاع کرده و دشمن تا دندان مسلح را خوار و ذلیل نمودند. شاید در خصوص رشادت های رزمندگان و دوشادوش آنان، مردم مهربان و شرافتمند ایران، هزاران کتاب، فیلم و کارهای هنری و فرهنگی تهیه شده است. اما چه رمز و رازی در آن است که همچون قیام اباعبدالله الحسین و 14 قرن پس از آن، این بار حماسه ماندگار کربلای هشت سال دفاع مقدس، نیز با گذشت چند دهه، همچنان تازه و رمز آلود است.
جنگ ما تنها جنگ صرف نبود. دفاع از آبرو و کیان یک کشور اسلامی بود که تازه از بند و یوغ طاغوت رهایی پیدا کرده بود. صدام و قدرت های پشت سر او، چه خیال خامی داشتند که با تصرف غرب و جنوب کشور، تهران به راحتی سقوط می کند! شاید غافل بودند از کودکان و خردسالان دهه 40 که امام خمینی (ره) بارها فرموده بودند که سربازان من هستند و چشم و امید انقلاب؟! همان  فرزندانی که غیرت  و تعصب شان برای خانواده هایشان مایه غرور و مباهات بود.
آری، جنگ ما، تنها جنگ نبود، دفاع مقدس بود. تلاش و مجاهدت، در کنار توکل و توسل، هم در جبهه ها و هم پشت جبهه ها، معجونی از انسانیت دریای خروشان مردم ایران شکل داده بود. تقدیم دهها هزار شهید و جانباز و آزاده بدین خاطر بود که ما در مقابل زور و ظلم و کفر سر  فرود نمی آوریم و برای تمامیت ارضی و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی جان و مال خود را در طبق اخلاص می گذاریم. فرزندان برومند خمینی(ره)  چه زیبا آزمون عاشورا را با موفقیت  و سرافرازی در کربلای جبهه ها پشت سرگذاشتند.
نقش بی بدلیل تک تک مردم خداشناس ایران،از مردو زن، پیر و جوان، کودک و نوجوان در آن روزهای حماسه غیرقابل انکار است گویی جامعه همانند یک پازل، ایثار و جانفشانی را درون خود شکل داده بود.
درود خداوند به ارواح پاک طیبه شهدا و امام شهدا و همه ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگانی  که در طول هشت سال دفاع مقدس، با ایثار و از خود گذشتگی، عزت و آبرو خریدند تا امروز ایران قدرتمند و سرافراز، هم درمنطقه و هم در ابعاد بین المللی و در اکثر معادلات مهم جهانی تاثیر گذار باشد و نقش آفرینی کند.
بی شک تمام امنیت و آرامش امروز کشورما، مدیون و مرهون، دلاوری های همه ایثارگران دوران دفاع مقدس است. هر چند باید در نظر داشت که ایثار و حماسه همچنان ادامه دارد و نمی توان ایستگاه آخر و نقطه  پایانی برای آن متصور بود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 307180