تشریح برنامه های بنیاد کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴
موسوی برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد را تشریح کرد.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج  ،سید منصورموسوی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران کهگیلویه وبویراحمد شهدای هشت سال دفاع مقدس را ادامه‌دهندگان راه و آرمان‌های شهدای کربلا دانست و گفت:‌ با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم باید تلاش و جدیت بر این باشد تا برنامه‌های ارزشی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان برگزار شود.
موسوی شرکت خانواده های شاهد و ایثارگر در مراسم رژه نیرو های مسلح و نواختن زنگ مقاومت در مدارس شاهد سراسر استان کهگیلویه وبویراحمدوبرگزاری یادواره شهدارا از شاخص ترین برنامه هاست.
وی افزود: مراسم مهمانی لاله ها، عطر افشانی قبور مطهر شهدای سراسر استان در ۴ مهر ماه ، تجلیل و تکریم خانواده های شهدا بخش دیگری از برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: همچنین  نمایش های خیابانی با موضوع فرهنگ عاشورا در سطح شهر برگزار می گردد.
موسوی ، برگزاری مسابقات علمی، فرهنگی و ورزشی ویژه خانواده های معزز شاهد و ایثارگر و شرکت خانواده های شاهد و ایثارگر در نماز دشمن شکن جمعه را از دیگر برنامه ها ذکر کرد.
مدیرکل بنیاد کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: نمایشگاهی به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا می‌شود، همچنین برگزاری یادواره‌های مختلف در سطح استان ،مساجد و پایگاه‌های بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
وی خاطرنشان کرد: دیدار و سرکشی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر نیز با حضور مسئولان انجام می‌شود، اعزام پیام‌آوران ایثارگر در دانشگاه‌ها، مساجد و مدارس با هدف بیان خاطرات جبهه و جنگ برای جامعه هدف انجام می‌شود.
وی تصریح کرد:  فرهنگ ایثار وشهادت،  را که شهدا از خود به یادگار گذاشته اند، از جمله مهمترین رسالت های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  کهگیلویه وبویراحمد است.
موسوی  در واکنش به حذف نام شهید از برخی تابلوهای معابر شهری ضمن محکومیت این حرکت  از پیگیری این موضوع توسط بنیاد خبر داد.
پایان پیام
کد مطلب: 307201