داخلی صفحه قم خبر
 
​رونمایی از المان بدرقه شهداء مدافع حرم همزمان با هفته دفاع مقدس در قم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از رونمایی المان بدرقه شهداء مدافع حرم همزمان با هفته دفاع مقدس در قم خبر داد.
​رونمایی از المان بدرقه شهداء مدافع حرم همزمان با هفته دفاع مقدس در قم
 
به گزارش ایثار به نقل از رسانه های استان قم، سید محمد موسوی منش در خصوص اجرای یادمان شهداء مدافع حرم، گفت: ساخت المان شهداء مدافع حرم بدون شک گامی در راستای پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت شهداء است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: در خصوص ساخت المان‌های شهداء مدافع حرم، شهرداری قم شاخص‌هایی نظیر کیفیت مناسب، پلان مناسب، نوآوری و خلاقیت با رعایت طراحی معماری اسلامی–ایرانی با در نظر گرفتن هویت فرهنگی شهر و با هزینه مناسب را رعایت کرده است.
موسوی منش نیز با اشاره به این سخن حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند : ”همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دارالشفای آزادگان خواهد بود” اظهار داشت: شهدا مدافع حرم و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از ارزشهای نظام هستند و امروز هیچ ماموریتی مهمتر از پاسداشت و گرامیداشت یاد و خاطره دلاورمردان جنگ تحمیلی و مدافع حرم و حفظ و گسترش ارزشهای اسلامی متوجه مدیران و مسوولان نیست.
وی تجلیل از یادگاران شهدای مدافع حرم را در این یادمان مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: «این نقوش در اصل کودکی می باشد که پدرش در ماموریت در پاسداری از حرم اهلبیت (ع) به شهادت رسیده است و تصویری در ذهن از پدر خود ندارد و سراغ پدر خویش را می گیرد. فلذا پدر خود را در قاب تصویر ذهنی می‌بیند که در حال حاضر کنار آن نیست و این نماد نشانگر پایداری و آزادگی،استقامت و فداکاری و ایثار و شهادت است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم در پایان بیان داشت: المان بدرقه شهداء مدافع حرم خروجی فراخوان کشوری شهرنگار یک توسط یکی از هنرمندان به نام در حوزه المان های بدرقه، طراحی و با تصویب در کمیته های فنی  در ابتدای زیر گذر شهدای مدافع حرم و بسیج جانمایی و نصب گردید،
کد مطلب: 307386
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور