مردم برای شهدا ارزش بسیار زیادی قائل هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
استاندار مازندران با شاره به اینکه مردم برای شهدا ارزش بسیار زیادی قائل هستند، عنوان کرد: در نام‌گذاری معابر و مکان‌ها نام شهدا در اولویت باشد؛ هر چند که تاکنون نیز چنین بوده است.
مردم برای شهدا ارزش بسیار زیادی قائل هستند
 
به گزارش «ایثار»، احمد حسین زادگان در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اگر قرار است در این شورا سیاستگذاری شود، باید در حوزه فرهنگ با اولویت گذاری، هدفمند حرکت کرد.
وی خواستار بررسی اثربخشی برنامه‌های فرهنگی استان شد و بیان کرد: باید به تناسب شرایط و اولویت‌ها در حوزه فرهنگ تصمیم‌گیری شود.
استاندار گفت: سنجش میزان اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند در ارزیابی عملکرد و نحوه ایفای نقش آنها در جامعه موثر باشد. 
وی بر زمان بندی برای اجرای مصوبات این کارگروه تاکید داشت و افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی طی دو هفته گزارشی از نحوه هزینه کرد بودجه فرهنگی دستگاه‌های اجرایی که دارای این ردیف بودجه‌ای هستند، ارائه دهد تا برنامه‌های آینده در مسیر هدفمندتر اجرایی شوند. 
وی با شاره به اینکه مردم برای شهدا ارزش بسیار زیادی قائل هستند، عنوان کرد: در نام گذاری معابر و مکان‌ها نام شهدا در اولویت باشد؛ هر چند که تاکنون نیز چنین بوده است. 
مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران نیز در این نشست گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سال 94 در قالب شش گروه تخصصی با شرح وظائف مشخص کار خود را آغاز کرد.
وی یادواره‌ها و مراسم، آموزش، رسانه، تألیف و تدوین، فرهنگ و هنر، فضای مجازی و بودجه را از کارگروه‌های این شورا عنوان کرد و افزود: دستگاهها و نهادها از اعتبار فرهنگی خود در جهت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنند.  
مدیرکل بنیاد مازندران موضوع شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر و بحث درمان را یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های موجود در بنیاد دانست و گفت: مسئولان با اتخاذ سیاست‌های هدفمند و تأثیرگذار در جهت کاهش نگرانی‌های جامعه ایثارگری بویژه در بخش خدمات درمانی و آموزش تلاش کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 307420
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...