داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمان:
وظیفه ادامه راه شهدا بر عهده ماست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
مدیر کل بنیاد در اولین روز آغاز سال تحصیلی گفت:شهدایی که درراه این مرزبوم جان خود را فدا کرده‌اند، برای ایستادگی این پرچم دینی و اسلامی بوده است و اکنون وظیفه ادامه راه بر عهده ما است.
وظیفه ادامه راه شهدا بر عهده ماست
 
به گزارش ایثار کرمان، صبح امروز اول مهر 98 مراسم بازگشایی مدارس  و زنگ آغاز  سال تحصیلی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی‌ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیادشهیدو امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولان استانی در دبیرستان خیر ساز بی‌بی فاطمه مهدوی مادر شهید سید محمدحسین مهدوی کرمان برگزار شد.
مدیرکل بنیاد کرمان در حاشیه این مراسم ضمن قدرانی از خیر مدرسه‌ساز خانواده شهید محمدحسین مهدوی بیان داشت: این پانزدهمین مدرسه خیر سازی است که توسط خانواده شهید محمدحسین مهدوی احداث‌شده است.
گروئی در ادامه افزود:این نامگذاری به‌منظور زنده نگه‌داشتن یاد و خاطرهٔ شهیدان به نام شهدا  نام‌گذاری می‌شود.
وی در ادامه  اینکه  شهدا سرمایه‌های عظیم ملت ایران هستند تصریح کرد: یاد شهدا را باید همیشه در فضای جامعه زنده نگه‌داریم، و برای ترویج فرهنگ شهادت وزنده نگه‌داشتن یاد آنان تلاش کنیم.
وی گفت:  شهدایی که درراه این مرزبوم جان خود را فدا کرده‌اند، برای ایستادگی این پرچم دینی و اسلامی بوده است و اکنون وظیفه ادامه راه بر عهده ما است. 
خلاصه‌ای از زندگینامه شهید سید محمدحسین مهدوی:
محمدحسین چهارم دیماه 1338، در روستای ماهان از توابع شهرستان کرمان به دنیا آمد. وی در رشته ریاضی دیپلم گرفت و از طریق جهاد سازندگی به جبهه اعزام شد و درنهایت چهاردهم اردیبهشت 1361، در جاده اهواز- خرمشهر براثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در کرمان واقع است.
انتهای پیام./

 
کد مطلب: 307507