داخلی صفحه زنجان خبر
 
​مقاومت مردم در برابر فشار دشمن از دستاورد‌های دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹
امام جمعه سلطانیه با اشاره به اهمیت امنیت، از تامین امنیت پایدار در مسائل نظامی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی به عنوان یکی از دستاوردهای دیگر دفاع مقدس نام برد و گفت: مقاومت مردم ایران در برابر فشار حداکثری در شرایط کنونی دستاورد مقاومت در دفاع هشت ساله است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، به نقل از خبرگزاری فارس، به مناسبت هفته دفاع مقدس مسؤولان ادارات به همراه فرماندار و جمعی از دانش‌آموزان بسیجی سلطانیه شهر امروز با حجت‌الاسلام سید عمران حسینی نسب، امام جمعه شهرستان سلطانیه دیدار کردند.
امام جمعه سلطانیه در این دیدار با تبریک هفته دفاع مقدس و تجلیل از فدارکاری‌ها و ایستادگی شهدای دفاع مقدس و تقدیر از دست اندکاران برنامه‌های دفاع مقدس خصوصا سپاه ناحیه سلطانیه گفت: بر اساس آیات قرآن جنگ‌ها از نظر ارزشی به دو قسم جنگ حق و جنگ باطل تقسیم می‌شوند.
حسینی‌نسب با بیان اینکه جنگ تحمیلی هشت ساله یک جنگ نابرابر بود و بیش از ۵۰ کشور از صدام حمایت می‌کردند، تصریح کرد: دفاع مقدس نمونه‌ای از جنگ‌های حق بود که رزمندگان در مقابل طاغوتیان و مستکبران ایستادند.
وی با تجلیل از رشادت‌ها و ایستادگی‌های رزمندگان در صف مقدم و ملت ایران در پشت صحنه گفت: مقاومت و ایستادگی ملت ایران این جنگ را به یکی از کم نظیرترین پدیده‌های تاریخ تبدیل کرد.
امام جمعه سلطانیه به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان اینکه دفاع ما در جنگ تحمیلی فقط دفاع از خاک نبود هر چند در طول سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب ۲ میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران را بیگانگان بردند ولی در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک کشورمان در دست بیگانگان نماند، افزود: دفاع از اصول و آرمان‌های اسلام و انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس بود.
حسینی‌نسب با اشاره به اهمیت امنیت، از تامین امنیت پایدار در مسائل نظامی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی به عنوان یکی از دستاوردهای دیگر دفاع مقدس نام برد و تصریح کرد: مقاومت مردم ایران در برابر فشار حداکثری در شرایط کنونی دستاورد مقاومت در دفاع هشت ساله است.
وی از الگو بودن برای محور مقاومت در منطقه و جهان و تلاش برای خودکفایی و اتکا به توان داخلی را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس دانست و با بیان اینکه ملت ایران از همان آغازین روزهای جنگ توسط دشمنان در تحریم بود اما با همت جوانان در تجهیزات دفاعی تولیدات موفقی کسب کرد، تصریح کرد: انهدام مقر تروریست‌ها از فاصله چند صد کیلومتری و سرنگونی پهپاد آمریکایی نشانگر توان دفاعی ماست و دشمن را به وحشت انداخته است.
امام جمعه سلطانیه با اشاره به نقش محوری ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس و در طول ۴۰ سال گذشته گفت: نمایش ظرفیت عظیم مدیریت ولایت فقیه از یک طرف و تسلیم و ولایت پذیری جوانان مومن در برابر ولایت فقیه یکی دیگر از افتخارات ارزشمند دفاع مقدس است.
حسینی‌نسب با بیان اینکه رزمندگان در دفاع مقدس جهاد اصغر را به نمایش گذاشتند اما جهاد کبیر باقی است به ویژگی‌های جهاد کبیر پرداخت و تصریح کرد: عدم پیروی از دشمن رکن اساسی جهاد کبیر است.
وی با اشاره به مصادیق جهاد کبیر و با بیان اینکه پیشنهاد مذاکره از سوی دشمن برای اثبات فشار حداکثری است و لذا مقام معظم رهبری فرمود هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکا صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: عدم مذاکره با دشمنان، مایوس کردن دشمن، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید که حرکت بر خلاف نقشه و توطئه دشمنان است، جهاد کبیر است.
امام جمعه سلطانیه تحریم را حربه همیشگی دشمنان دانست و با اشاره به سابقه تحریم مسلمانان از جمله در شعب ابیطالب، بستن آب بر لشکر امام حسین علیه‌السلام گفت: انقلاب اسلامی الگو گرفته از انقلاب حسینی است و شعار امام حسین علیه‌السلام در کربلا هیهات مناالذله بود و تا این شعار طنین انداز است مقاومت مسلمانان در برابر دشمنان ادامه دارد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 307697