فرهنگ ایثار و شهادت اسباب عزت و سربلندی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: اصلی‌ترین حرکتی که می‌تواند اسباب قدرت عزت و سربلندی باشد فرهنگ ایثار و شهادت است.
فرهنگ ایثار و شهادت اسباب عزت و سربلندی است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در گفتگو با خبرنگار صداوسیمای خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه امروز این امر که فرهنگ ایثار و شهادت شاه‌کلید دفاع از انقلاب اسلامی است و به همگان ثابت‌شده است افزود: اصلی‌ترین حرکتی که می‌تواند اسباب قدرت عزت و سربلندی باشد فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی همچنین گفت: یکی از راه‌های اصلی و اساسی احیاء اسلام ناب محمدی (ص) و سیره ائمه معصومین (ع) تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی یادآور شد: بی‌شک نقش فجر آفرینان شهید، جانباز و آزاده در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب و سهم ایثارگران و خانواده معظم آنان در تثبیت و استمرار و تداوم انقلاب نقش و سهمی بی‌بدیل و کم‌نظیر است و جمهوری اسلامی در حقیقت ثمره خون شهیدان، فداکاری جانبازان و مقاومت و بردباری آزادگان هست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی همچنین گفت: فرهنگ ایثار و شهادت شاه‌کلید دفاع از انقلاب اسلامی است که در حال حاضر همه ابزارهای قدرت در مقابل این فرهنگ به‌زانو درآمده است.
وی با اشاره به رشادت‌های ایثارگران در دوران دفاع مقدس بر حفظ و نگهداری یاد و خاطره شهدا تأکید کرد.
ایشان همچنین یکی از راه‌های مؤثر در ترویج فرهنگ متعالی ایثار و شهادت را برگزاری یادواره‌های شهدا عنوان کرد  .
خراسان شمالی دارای دو هزار و 700 شهید هفت هزار و 300 جانباز و ده هزار ایثارگر است.
 
 
کد مطلب: 307727