گرامیداشت یاد شهدای دانش آموز ملکان در نخستین روز سال تحصیلی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
در نخستین روز از سال تحصیلی 98 - 99؛ زنگ «مهر و مقاومت» در مدرسه شهید «نظیر» ملکان در گرامیداشت یاد شهدای دانش آموز، به دستان پدران معزز شهدا نواخته شد.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از ملکان، دوشنبه 1 مهر 1398 با حضور حجت الاسلام و المسلمین حافظ زمانی امام جمعه، نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رییس اداره آموزش و پرورش، رئیس بنیاد ملکان و جمعی از پدران شهدا و خیرین مدرسه ساز در جمع دانش آموزان مدرسه شهید نظیر ملکان زنگ «مهر و مقاومت» نواخته شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در این مراسم گفت: دانش آموزان شهید نمونه هایی از ایثار و تلاش نوجوانان انقلابی کشور در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
در ادامه خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تجلیل از مقام شامخ دانش آموزان شهید افزود: شهدا دانش آموز به حدی از بلوغ فکری و عقیدتی رسیده بودند که جان خود را در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی فدا کردند تا این انقلاب بتواند با ریشه های قوی ادامه حیات داده و در دنیا به اقتدار و عزت برسد.
وی افزود: شهدا در سن نوجوانی بهترین درک را از انقلاب اسلامی و حفاظت از دستاوردهای آن داشتند و در این راه با ایثارگری و شهادت خود به دنیا و استکبار فهماندند که جوانان این کشور نمی گذارند دشمن به اهداف پلید خود برسد.
در این مراسم بعد از قرائت پیام نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت بازگشایی مدارس، زنگ مدرسه توسط پدران معظم شهیدان «نورالدین  کلانتری»، «رحمان لوچ» و «رحمان فیض زاده» نواخته شد.
گفتنی است که شهرستان ملکان 27 شهید دانش آموز دارد.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار. آذربایجان شرقی. ملکان. مراسم بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس98
کد مطلب: 307753