برگزاری مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در صندوق قرض‌الحسنه شاهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس روز سه‌شنبه ۲ مهرماه با حضور مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد و جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل صندوق قرض‌الحسنه شاهد برگزار شد.
برگزاری مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در صندوق قرض‌الحسنه شاهد
 
به گزارش «ایثار»، اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد در این مراسم اظهار داشت: دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان این مرزوبوم است و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.
وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و ازاین‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد با اشاره به حضور اقشار و افراد مختلف در عرصه دفاع از کشور در دوران جنگ تحمیلی گفت: علاوه بر مردان غیور، مادران، همسران و خواهران بسیاری نیز در صف مقدم جبهه از اعتقادات و سرزمین خویش دفاع می‌کردند. آن‌ها در عرصه‌های پشتیبانی و امداد جبهه‌های جنگ و جهاد نقش خویش را در نهایت تعهد، ایثار و تلاش ایفا کردند و در این میدان سخت و طاقت‌فرسا نیز موفق و سربلند بودند.
کریمی افزود: همه ما می‌دانیم دلیل پیروزی رزمندگان ما در ۸ دفاع مقدس روحیه ایثار و شهادت بود، روحیه‌ای که در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمندیم و همه ما باید تلاش کنیم تا منافع ملی و مطالبات به‌حق مردم را بر خواست فردی، شخصی و خانوادگی ترجیح دهیم و این همان ایثارگری است که همواره به آن نیاز داشته‌ایم و نیاز خواهیم داشت.
گفتنی است در این مراسم فرزندان شهدا و ایثارگران اشعاری را درباره دفاع مقدس قرائت کردند و یکی از جانبازان دفاع مقدس نیز به بیان خاطرات و روایاتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.
گفتنی است صندوق قرض‌الحسنه شاهد با شروع هفته دفاع مقدس با آذین‌بندی، فضاسازی، پخش روزانه فیلم‌های دفاع مقدس و برنامه‌های فرهنگی یاد و خاطره ۸ سال دفاع دلیرانه و شجاعانه رزمندگان از مرزهای میهن اسلامی را گرامی می‌دارد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 307825