یادواره 19 شهید پایگاهی در دهدشت برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره 19 شهید پایگاه‌های مقاومت حضرت مریم(س)، قمربنی هاشم و حوزه الزهرا(س) دهدشت برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از کهگیلویه، به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره 19 شهید حوزه بسیج الزهرا(س) و پایگاه‌های مقاومت حضرت مریم(س) و قمربنی هاشم(ع) امروز در مسجد امام رضا(ع) دهدشت برگزار شد.
محمدیار پیل‌آرام در این مراسم اظهار داشت:تفکر شهید و شهادت در جامعه باید زنده بماند.
یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به نبرد حق علیه باطل در جنگ تحمیلی گفت: حق و باطل اگر نباشند خلقت بی‌معنا می‌شود.
وی اضافه کرد: با پیروزی انقلاب دشمنان و استکبار نمی‌خواست بپذیرد نظام الهی حاکم باشد چون هدفشان مادیات و دنیاداری است می‌خواهند بر دنیا حکومت کنند با حق سازگار نیستند.
سرهنگ پاسدار بازنشسته سپاه تصریح کرد: استکبار به این فکر افتاد اگر انقلاب ادامه پیدا کند بساط ابرقدرت جمع می‌شود چون در تفکر دینی غیر از خادمی برای مردم‌ چیزی به عنوان حاکمیت نداریم و هدف الهی خدمت به خلق الله است.
وی با اشاره به شعار«نه شرقی، نه غربی» امام راحل ادامه داد: دشمنان فکر می‌کردند طلبه‌ای انقلاب کرده و نه شرقی نه غربی نمی‌شود.قدرت‌های پوشالی دنیا فکر نمی‌کردند این طور بشود که انقلابی نه وابسته به شرق باشد نه غرب.
پیل‌آرام گفت: هر جای دنیا انقلابی بوجود آمد یا به ابرقدرت شرق یا عرب وابسته بود اما انقلاب امام به هیچ کدام وابسته نبود.
وی یادآور شد: استکبار جهانی مهره‌های دست نشانده را تجمیع و وادار کردند که علیه آرمان‌ها کار انجام دهند بنابراین به شیوه‌های گوناگون از قبیل ترور شخصیت‌ها،کودتاها، تجزیه ایران و دیگر توطئه‌ها را پیاده کردند اما یکی پس از دیگری شکست خوردند.
پیل‌آرام به شرایط ایران اسلامی در دوران جنگ اشاره و تصریح کرد: دشمن با تجهیزات نظامی دنیا جنگ تمام عیار را تحمیل کرد در حالی که ما دچار گسستگی ارتش و نوپا بودن انقلاب بودیم.بهترین موقعیت را یافتند و ما را تسلیم جنگ نابرابر کردند.
وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم جامعه سالم باشد وصیت‌نامه شهدا را بخوانیم ببینیم از ما چه می‌خواهند شهدا هدف مشترک داشتند و آن تبعیت زا ولایت فقیه بود.
جانباز دفاع مقدس گفت: دوران جنگ بعضی خانوادگی در جبهه شرکت داشتند و امروز عده‌ای خانوادگی اختلاس می‌کنند.
پیل‌آرام تصریح کرد: عزت و سربلندی که امروز داریم مدیون این شهدا است
مخلصانه جنگیدند عزت را به ما دادند.ما باید حواسمان باشد شهدا برای چه جان دادند آیا برای رواج بی‌حجابی جان دادند و یا جان دادند که مسؤولان به حفظ صندلی خود بیندیشند؟
انتهای پیام
کد مطلب: 308216