شهیدان نخبه یاسوجی و برازجانی در یک قاب/آتش مهر خاموش شدنی نیست+دست نوشته
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
این دو شهید هر دو فارغ التحصیل دبیرستان نخبه پرور دانشگاه شیراز بودند و پذیرفته شده در دانشگاه کربلا.
 
به گزارش خبرنگار ایثاراز یاسوج، هفته دفاع مقدس بهانه‌ای است جهت یاد کردن از هنرمندان این دفاع مقدس، شهیدانی که هر کدام سرمایه‌های انسانی بودند بسیار بزرگ و هر کدام در جایگاه خود نخبگانی ویژه, هر چند جامعه امروز بی بهره ماند از وجود چنین ظرفیت‌هایی گهربار ولی همین هنرمندان بصیر و موقعیت شناس، بهترین تشخیص ها را داده و حق اصلی شان که شهادت در راه خدا و وطن بود عایدشان گشت.
دو تن از از این نخبگان شهید، شهیدان عین الله دهراب پور از شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد، شهید شاخص دانشجویی سال 1393 کشور و شهید اسماعیل رستمی از شهرستان برازجان استان بوشهر رتبه سوم کنکور ریاضی سال 1365 که معجونی از علم و تقوی بوده و انسانهابی انسان ساز.
این دو شهید هر دو فارغ التحصیل دبیرستان نخبه پرور دانشگاه شیراز بودند و پذیرفته شده در دانشگاه کربلا. عکسی در فروردین سال 1362 در جلوی حرم شاهچراغ (ع) به یادگاری از این دو عزیز وارسته و به خدا پیوسته به یادگار مانده که پشت این عکس را شهید دهراب پور پشت نویسی کرده که متن آن به شرح ذیل میباشد؛
 خدایا شاهد باش که این مهر و محبت الهی است که ما را واداشته مانند دو برادر کنار هم بایستیم و این معنویت برادر رستمی است که حقیر را بسوی خودش رهنمون کرده است. این قطعه عکس را با اخوی عزیزم اسماعیل گرفتم تا ماندگار اسم و یادم باشد. خدا کند که تنها به جهت رضای خدا دوست هم باشیم.
آنکه آتش مهر برادران در دلش خاموش شدنی نیست.
الاحقر ع - دهراب پور
انتهای پیام/
کد مطلب: 308398