داخلی صفحه قم خبر
 
مراسم میهمانی 6000 لاله در 72 گلزار قم برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴
​عصر پنج شنبه در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس اقشار مختلف مردم قم ، خانواده معظم شهدا، مسوولان، نیروهای نظامی و انتظامی و اعضای کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس بر گرد مزار 6000شهید گلگون کفن در 72 گلزار استان قم گردهم آمدند تا ضمن گلباران و عطر افشانی مزار شهدا با آرمانهای رفیع شان تجدید میثاق کنند.
مراسم میهمانی 6000 لاله در 72 گلزار قم برگزار شد
 

به گزارش ایثار واحد استان قم، اجرای برنامه در تمامی 51 گلزار شهدای روستایی در پنج  بخش استان با حضور خادمان شهدا و مسوولان بخش ها و روستاها و در 26 گلزار شهری از جمله گلزار سوم خرداد، شیخان، علی بن جعفر(س)، امامزاده ابراهیم(ع)، بهشت معصومه (س) و... با حضور خادمان به شهدا در بنیاد شهید وامور ایثارگران و مسوولان و خانواده معظم شهدا برگزار شد .
در این مراسم ضمن گلباران، مدیحه سرایان در رسای سید و سالار شهیدان نوحه سرایی کردند و یاد و خاطره شهدا این پیروان مکتب ابا عبداله (ع) را گرامی داشتند و عطر افشانی مزار شهدا بهانه ای بود تا زنگار فراموشی از دل زدوده شود و حاضران با آرمانهای شهدا باری دیگر تجدید میثاق کنند.
این مراسم در گلزار شهدای سوم خرداد با حضور استاندار قم دکتر بهرام سرمست، سردار سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم و جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع)  برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم ضمن حضور در گلزار سوم خرداد، گلزار شیخان و گلزار علی بن جعفر(ع)و گلزار بهشت معصومه (س) با  گرامی داشت هفته دفاع مقدس پیام مقام معظم رهبری که به همین مناسبت صادر گردیده  را قرائت کرد.
سردار سید جواد هاشمی با تاکید بر حفظ یاد و راه شهدا گفت: ما مدیون خونهای پاک شهدا هستیم جوانان جان برکفی که با بصیرت پا در مسیر شهادت نهادند و به اوج قله سعادت رسیدند و مسیر پیشرفت و سعادت را برای آیندگان هموار ساختند.
مسوول کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس تاکید کرد: اکنون بعد از 33 سال از دوران هشت سال دفاع مقدس و پیروزی غرور آفرین ملت سربلند ایران در جبهه های حق علیه باطل امروز نیز ملت با بصیرت بر همان راه استوار ایستاده و با روحیه ایثار و ولایت مداری در طول چهار دهه دشمنان را ناکام گذاشته است.
استاندار قم، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران و جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) مزار مطهر 60 شهید گلزار سوم خرداد و 700شهید گلزار شیخان در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) را با حضور خانواده معظم شهدا و نیروهای نظامی و خادمان به شهدا گلباران و عطر افشانی نمودند.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران همچنین با حضور در گلزار علی بن جعفر (ع) ضمن قرائت پیام مقام معظم رهبری یاد و خاطره 3500 شهید والامقام این گلزار را گرامی داشت.
این مراسم در گلزار بهشت معصومه (س) با حضور ریاست منطقه دو و در گلزار علی بن جعفر(ع) با حضور ریاست منطقه یک بنیاد شهید و در سایر گلزارها با حضور معاونان و کلیه خادمان به شهدا در بنیاد شهید وامور ایثارگران برگزار شد.
کد مطلب: 308412
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...