مرور خاطرات دفاع مقدس در کتاب «دادا خسرو»
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
شهرکرد- ایرنا- کتاب «دادا خسرو» مجموعه خاطرات مرحوم خسرو نیکخواه از مبارزین انقلاب اسلامی و رزمندگان ۸سال دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری است که از سوی واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری این استان به چاپ رسیده است.
 
کتاب دادا خسرو در ۱۷۱ صفحه از سوی مظاهر نیکخواه، گردآوری و در سال ۱۳۹۴ به چاپ رسیده و در آن روایت‌های مرحوم نیکخواه از سال‌های انقلاب اسلامی و حماسه دفاع مقدس به رشته تحریر درآمده است.
این کتاب کوششی در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و در آن ۳۲ عکس از ایثارگری‌ها و نقش مرحوم خسرو نیکخواه در این سال‌ها به تصویر کشیده شده است.
مرحوم خسرو نیکخواه از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس بود که در ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت و رخت از عالم مادی به عالم معنا کشید و همنشین یاران شهیدش شد.
در ادامه این کتاب، کتابی تحت عنوان «دادا خسرو به روایت دوستان» منتشر شده است که در آن خاطراتی از مرحوم نیکخواه به روایت همرزمان و همشهریانش به چاپ رسیده است.
در این کتاب فریدون استکی، رحمان رضوی، بهمن اکبریان دهکردی، علی محمد اکبری، احمد محمودی، همایون امیرخانی، نادر پورارشد، همایون علیدوستی، نادر مومنی و محمد کیانی خاطرات خود را از این رزمنده دفاع مقدس روایت کرده‌اند.
چهارمحال و بختیاری در سالهای دفاع مقدس بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۳۶۳/۲۰۹۷
کد مطلب: 308466