داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهدای نوجوان شهرستان بوشهر برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
در آستانه برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر یادواره شهدای نوجوان با حضور رزمندگان و پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده معظم شهدا در حسینیه گلزار شهدای بهشت صادق (ع) بوشهر برگزار شد.
یادواره شهدای نوجوان شهرستان بوشهر برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، در این مراسم مجید خورشیدی با تجلیل از حماسه‌آفرینی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: خلق حماسه رزمندگان و شهدای والامقام در 8 سال دفاع مقدس چنان عزتی به ارمغان آورده که اقتدار و عزت ایران اسلامی در تمام جهان متبلور است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام 8 سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از رزمندگان دوران 8 سال حماسه و ایثار، دانش‌آموزان و نوجوانانی بود که با حضور در عملیات‌های دفاع مقدس حماسه به‌یادماندنی خلق کردند.
وی بابیان اینکه شهدای والامقام ازجمله نوجوانان، دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مقدم بر تحصیل دانستند و به جبهه‌های عملیاتی اعزام شدند گفت: رزمندگان نوجوان استان بوشهر با ایثار و فداکاری در مقابل دشمنان ایستادند تا از وطن، آبرو و ناموس خود دفاع کنند.
خورشیدی با اشاره به اینکه یاد و خاطره شهدای گران‌قدر ایران اسلامی به‌ویژه جنگ تحمیلی در تاریخ جاودانه است تصریح کرد: اقتدار و عزت ایران اسلامی مدیون شهدای گران‌قدری است که با خلق حماسه و ایثار نام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی در جهان پرآوازه کردند.
معاون استانداری بوشهر با تأکید بر توجه به نهادینه شدن فرهنگ عاشورا و حماسه و ایثار در دانش‌آموزان بیان کرد: ْآشنایی دانش آموزان با حماسه و ایثار رزمندگان نوجوان که نقش مهم و تأثیرگذاری در فرهنگ‌سازی و تأسی از جهاد و فداکاری این شهدا دارد امری مهم و ضروری است
وی تأکید کرد: شهدای دانش‌آموز با تأسی از شهدای دشت کربلا، امام حسین (ع)، حضرت علی‌اکبر (ع) و حضرت قاسم (ع) با بصیرت و آگاهی راه خود را انتخاب کردند و به مقام شامخ شهادت رسیدند.
اجرای شروه و نواختن آهنگ‌هایی به یاد شهیدان قیام عاشورا و دشت کربلا ازجمله حضرت علی‌اکبر (ع) و حضرت قاسم (ع) توسط رزم نوازان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای نوجوان استان بوشهر بود.
گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدای نوجوان شهرستان بوشهر تجلیل شد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 308475
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...