یادواره شهدای بخش منج لردگان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۷
هم‌زمان با هفته دفاع مقدس یادواره شهدای بخش منج لردگان در روستای بیدله برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ هم‌زمان با هفته دفاع مقدس یادواره شهدای بخش منج لردگان با حضور رئیس بنیاد شهرستان لردگان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر، سایر مسئولین دولتی در روستای بیدله برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر خرمی کارشناس مسائل دینی و اعتقادی در این مراسم گفت: شهدا با اقتدا به سید و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (علیه‌السلام) که در روز عاشورا همه اعضای خانواده را درراه دین خدا به عرصه نابرابر جنگ بایزیدان آورد و در این راه به شهادت رسیدند، اقتدا کرده‌اند.
 
اکبر خرمی به وقایع بعد از عاشورا اشاره و تصریح کرد: حقیقتاً اگر رشادت‌های حضرت زینب و امام سجاد (علیه‌السلام) نبود عاشورا در عاشورا می‌ماند و کسی از وقایع این روز بزرگ باخبر نمی‌شد و یزیدیان رسوا نمی‌گشتند.

 وی ادامه داد: شهدا از عالم خاک به‌سوی افلاک پر کشیدند و جلوه‌های دنیای فانی را رها کرده و گوی سبقت از ملائک ربودند و محو جمال حق گشته و وجه الله باقی را برگزیدند و با لبیک به ندای ملکوتی مولای خویش به‌سوی معشوق حقیقی شتافتند و در پاسخ به ندای «هل من ناصر» سرور و سالار شهیدان بایزیدیان زمان به ستیز برخاستند و جان شیرین خود را با خالق خویش معامله کردند.

محمود رحیمی رئیس بنیاد شهرستان لردگان نیز در ادامه با اشاره به اینکه همه ما وظیفه‌داریم که فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده و پویا نگهداریم، افزود: همه آسیب‌ها و ناهنجاری‌های جامعه به خاطر فاصله گرفتن و دور شدن از شهدا و فرهنگ آن‌هاست.

رحیمی خاطرنشان کرد: به خاطر حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید برنامه محور حرکت کنیم تا اثرگذاری واقعی روی قشر جوان داشته باشد و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/
 
 
 
کد مطلب: 308540
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...