داخلی صفحه کرمان خبر
 
آیین گل‌افشانی قبور شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
آیین عطرافشانی و گل‌افشانی قبور شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در سراسر استان کرمان برگزار شد.
آیین گل‌افشانی قبور شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس
 
به گزارش ایثار کرمان، عصر  پنجشنبه 5 مهرماه 98 آیین گل‌افشانی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس، هم‌زمان با سراسر کشور در استان کرمان نیز برگزار شد.
در این مراسم که جمعی از مسئولین استان، مقامات نظامی و انتظامی و جمع کثیری از مردم شهر کرمان حضور داشتند، احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره غیور مردان دوران دفاع مقدس بیان داشت: این کشور و این مردم تا قیام قیامت مدیون رشادت‌ها و خون این شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند که با در طبق اخلاص گذاشتن عزیزترین داشته خود که همان جان شیرینشان بود از این کشور و نظام حمایت کردند و نشان دادند که کمبود و نبود امکانات و لوازم جنگی نتوانست اراده آهنین آنان را برای دفاع سست کند. تمامی محاسبات نظامی ابرقدرت‌های آن زمان ایران را شکست‌خورده قطعی جنگ می‌دانست و همین باعث شده بود با تمام قدرت و امکانات از صدام حمایت کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره سندسازی آمریکایی‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین حمایت‌کننده عراق ، خاطر نشان کرد: تمام تلاش آمریکا در زمان جنگ تحمیلی و بعدازآن  برای ناآرام نگه‌داشتن این منطقه و مرزهای ایران و ایجاد داعش ، همه و همه برای جلوگیری از انتشار این انقلاب به سراسر جهان بود که خوشبختانه نتوانست به هیچ‌کدام از خواسته‌های خود دست پیدا کند.ایران قدرتمند قوی‌تر شد و انقلاب ایران در کل دنیا شناخته شد.
گروئی در انتهای سخنان خود با اشاره به فرهنگی که در جریان دفاع مقدس در کشور ما ایجاد شد ، افزود: این جنگ به‌جز آنکه این کشور  و این انقلاب را بیمه نمود بنیان‌گذار یک فرهنگ والای ارزشی برای ما شد که همان فرهنگ والای ایثار و شهادت است. دوران جنگ و دفاع نه‌تنها ما را برای هر نوع هجوم و حمله از سوی بیگانگان آماده کرد بلکه باعث شد فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان و مردم ما نهادینه شود و این تحول فرهنگی عظیمی بود.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 308575
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...