داخلی صفحه کرمان خبر
 
دومین یادواره شهدای محله شاهزاده محمد کرمان برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام دوران هشت سال جنگ تحمیلی، دومین بزرگداشت ۸۰ شهید محله امامزاده محمد (ع) شهر کرمان برگزار شد.
دومین یادواره شهدای محله شاهزاده محمد کرمان برگزار شد
 
به گزارش ایثار کرمان، دومین یادواره شهدای محله شاهزاده محمد کرمان، روز پنج‌شنبه 4 مهر 98 در حرم امامزاده محمد (ع)  با حضور خانواده  شهدا، مسئولین استان و احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران  استان برگزار شد.
گروئی ضمن تقدیر از ستاد یادواره شهدای محله و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که " زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" افزود: درصدد هستیم یاد و خاطره شهدا، کسانی که برای دفاع از دین و اسلام و ناموس جان خود را از دست دادند را زنده نگه‌داریم و  سعی داریم الگوسازی و فرهنگ‌سازی کنیم تا در جامعه این فرهنگ هر روز پر رنگ‌تر شود.
وی با تأکید بر اینکه شهدا زنده و حاضر و ناظر هستند و تمام حرکات ما را می‌بینند، افزود: به جوانان می‌گویم، ما در بدو انقلاب، زمانی که صدام حمله کرد، انقلاب تازه شکل‌گرفته و نوپا بود و ارتش نامنظم بود و آمادگی برای دفاع نظامی نداشتیم .
 گروهی با اشاره به سه عامل اصلی که در پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران مؤثر بود، افزود: عامل اول و اساسی که در پیروزی نظام جمهوری اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس مؤثر بود؛ رهبری پیامبرگونه ولایت‌فقیه و بی‌بدیل بودن امام راحل به‌عنوان مؤسس نظام جمهوری اسلامی که این شخصیت آن‌قدر محبوب‌القلوب و مهربان بود که جملاتی در بدو انقلاب فرمودند که همه اعم از رزمندگان و مردم همه بسیج شدند و مقاومت کردند.
وی در ادامه افزود: دومین عامل بحث روحیه ایثارگری مردم بود، استان کرمان حدود 120 هزار رزمنده داشت، لذا همه مردم همان‌طور که در جبهه بودند در پشت جبهه حمایت کردند و سومین عامل خود شهدا و رزمندگان بود.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 308679
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...