همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛
مراسم روایتگری خاطرات هشت سال حماسه و ایثار در تبریز برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس مراسم روایتگری خاطرات هشت سال حماسه و ایثار در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مراسمی با عنوان «یاد یاران؛ کرسی روایت گری دفاع مقدس» با حضور حسن سامع، معاون مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی؛ جابر ابوالفتح زاده، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی؛ صادق محرمی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی ناحیه ۵؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، شماری از شعرا و نویسندگان حوزه ادبیات دفاع مقدس، کتابداران و اصحاب رسانه در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.
 
شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی در ابتدای این مراسم با اشاره به تقارن ایام سوگواری امام حسین(ع) با هفته دفاع مقدس گفت: تلاش همه سازمان‌ها و ارگان‌ها زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس و شهدای آن همانند یاد و خاطره سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران وفادار ایشان است. بنابراین هر جمله‌ای که راویان دفاع مقدس از شهدا به نسل بعدی انتقال می‌دهند، مجاهدت است.
خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: باید اهداف شهدا، حفظ و ابعاد مختلف هشت سال دفاع مقدس مورد تحقیق و بحث و بررسی قرار بگیرد و بر روایتگری دقیق و منصفانه دفاع مقدس تاکید شود.

جابر ابوالفتح زاده، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: حماسه بزرگ دلیرمردان سال های دفاع مقدس، خلق افتخارآمیزترین بخش تاریخ اسلامی ایران را در پی داشت. عظمتی که علی رغم تلاش همه جانبه اندیشمندان، نویسندگان، شعرا و هنرمندان برای ماندگاری مقاطع پرفراز و نشیب آن، هنوز جای کار فراوان دارد. بنابراین روایتگری شکل دیگری از تلاش در صحنه نبرد است و اهمیت کلام یک راوی به اندازه مجاهدات یک رزمنده در میدان جنگ ارزشمند، موثر و حرکت آفرین است.

در ادامه جلسه احمد بهشتی فام، جانباز و رزمنده دفاع مقدس، گوشه هایی از مجاهدات، ایثارگری و فداکاری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را در قالب خاطره بیان کرد.

در پایان مراسم ۲۴۱۰ نسخه کتاب از مجموعه کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، توسط مسئولان این نهاد به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا و تفاهم نامه همکاری متقابل بین اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به امضا رسید.

اتمام پیام
کد مطلب: 308704
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...