داخلی صفحه فارس خبر
 
مدیرکل بنیاد فارس گفت:
دفاع مقدس یک گنجینه ارزشمند برای کشور است
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مراسم گلباران مزار شهدا در شیراز گفت: دفاع مقدس یک گنجینه ارزشمند برای کشور است که از برکات آن باید به خوبی استفاده کرد.
 
به گزارش ایثار از فارس ؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس در مراسمی همزمان با سراسر کشور، مزار مطهر شهدای استان فارس غبارروبی و عطرافشانی شد. این مراسم در شیراز با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس و جمعی از مدیران ارشد و فرماندهان نظامی و انتظامی استان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم ولایتمدار این شهر در گلزار مطهر دارالرحمه شیراز برگزارشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این مراسم اظهار داشت: وحدت و همبستگی ملت شریف ایران اسلامی در سایه ایمان به خدا و رهبری امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) یکی از بزرگترین برکات دوران دفاع مقدس برای کشور بود چراکه رزمندگان اسلام در سایه عنايت حق تعالي و با اتکا به این وحدت و خودباوری، دست خالی در برابر دشمنی که مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها و تجهیزات نظامی بود ایستادگی و مقاومت کردند و در نتیجه به پیروزی رسیدند.
رجبعلی راهی بیان کرد: شجاعت و روحيه شهادت طلبي رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس و فداكاری آن ها در راه دفاع از اسلام و میهن اسلامی باعث شد دشمن نتواند حتی یک وجب از خاک کشورمان را به ناحق تصاحب کند و امروز ایران اسلامی نیز عزت و اقتدار خود را مدیون ازخودگذشتگی و ایثارگری شهدا، جانبازان و آزادگان می داند.
وی در ادامه گفت: رزمندگان شجاع و غیور استان فارس نیز در دوران دفاع مقدس نقش فعالی در عملیات های مختلف داشتند و تقدیم 14 هزار و 379 شهید، 40 هزار و 556 جانباز و  2 هزار و 124 آزاده نیز گواهی بر ولایتمداری و بصیرت مردم این استان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس عنوان کرد: استان فارس همچنین مفتخر به داشتن 518 خانواده دوشهیدی، 34 خانواده سه شهیدی، پنج خانواده چهار شهیدی و یک خانواده پنج شهیدی است.
در ادامه این مراسم، شرکت کنندگان ضمن غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدا، با آرمان های امام راحل(ره) و شهیدان تجدید میثاق کردند.
 
کد مطلب: 308713
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...