داخلی صفحه قم خبر
 
دشمن با منطق جدیدی علیه نظام اسلامی وارد میدان شده است
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان اینکه دشمنی و عداوت آمریکا، عربستان، رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی مانند گذشته ادامه دارد و حتی شدت پیدا کرده است، گفت: امروز دشمن با لباس و منطق جدیدی علیه نظام اسلامی به میدان آمده‌است.
دشمن با منطق جدیدی علیه نظام اسلامی وارد میدان شده است
 
این مرجع عالیقدر روز شنبه در دیدار با جمعی از آزادگان دوران دفاع مقدس و زندانیان سیاسی رژیم ستمشاهی اظهار داشت: امروز شکل دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی عوض شده ولی آلمان، فرانسه و انگلستان همان هایی هستند که درجنگ هشت ساله با سلاح های شیمیایی صدام را تقویت می کردند، و اکنون نیز در سازمان ملل علیه ما حرف میزنند.
این مرجع تقلید با تاکید بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزود: ما بر آرمانهایمان ایستاده ایم و دشمنی دشمنان نیز پا برجاست.ما باید همیشه مراقب بوده و ساکت نباشیم بی تفاوت بودن گناه است.
آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود تبیین ارزشهای والای دفاع مقدس و مجسم نمودن جبهه و جنگ را درس بزرگی توصیف کرد و گفت: بعد از آنکه اسلام به حاشیه رانده شد و استکبار و استعمار عرصه زندگی مردم را تصرف کردند، حضرت امام با همان سلاح و فرهنگی که پیامبران برای اصلاح و تربیت بشریت استفاده می کردند به میدان آمد.
وی همچنین خدمات ارزنده آزادگان و ایثارگران را مورد تمجید قرار داد و بیان کرد: آزادگان و ایثارگران هر اندازه می توانستند خدمت کردند تا انقلاب به ثمر رسید در سالها گذشته به 23 استان سفر کردم گلزار شهدا و نام شهدا بر کوچه و خیابانها یعنی این راه نباید فراموش شود. تلاش مدیرکل بنیاد استان قم نیز با نصب تصاویر شهدا در این سالها و حفظ یاد شهدا ارزنده است.  
وی امنیت، عدالت، روحیه خودباوری و هر چه در کشور وجود دارد را مرهون زحمات آزادگان و ایثارگران عنوان کرد و گفت: افراد مختلف در سمت هایی که قرار دارند باید قدرشناس این تلاش ها و فداکاری ها باشند. آیت الله نوری همدانی یادآور شد: در روزگاری که اسلام به حاشیه رانده شده بود و علما خانه نشین شده بودند، شما آزادگان توانستید اسلام را احیا کنید و این خدمت بزرگی می باشد. ایت الله نوری همدانی تاکید کرد:متاسفانه برخی تلاش کردند نام شهدا را از کوچه ها حذف کنند. باید مراقب بود. جریان ایثار و شهادت کهنه شدنی نیست.هشت سال دفاع مقدس درس بزرگی برای ملت ما بود. مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در ابتدا این دیدار ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و پاسداشت یاد و خاطره شهدا تاکید کرد:امروزبا گذشت 33 سال از دوران دفاع مقدس ملت ایران گوش به فرمان ولایت بر سر آرمانهای خویش استوار ایستاده است. سردار هاشمی افزود:اکنون محضر شما مرجع عالی قدر که همواره در صحنه های انقلاب اسلامی چون دفاع مقدس حضود داشتید و حضورتان مایه دلگرمی رزمندگان اسلام بود، رسیدیم تا از بیانات تان بهره مند شویم.
کد مطلب: 308845
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...