پایان مهلت ارسال گزارش‌های حوزه عفاف و حجاب بنیاد تا ۱۰ مهر ماه
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶
دبیر کمیته عفاف و حجاب در بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: با توجه به مهلت تعیین شده توسط وزارت کشور در خصوص ارائه گزارشات مستند پیرامون اقدامات در حوزه عفاف و حجاب، ۱۰ مهرماه آخرین فرصت سازمان‌های تابعه بنیاد برای ارسال گزارش به کمیته عفاف و حجاب بنیاد است.
پایان مهلت ارسال گزارش‌های حوزه عفاف و حجاب بنیاد تا ۱۰ مهر ماه
 
به گزارش «ایثار»، نرگس جلیلی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت امر عفاف و حجاب، سازمان امور اجتماعی کشور در سال ۱۳۹۴، دستورالعمل ده‌گانه‌ای را در این زمینه به دستگاه‌ها ابلاغ کرد که بر اساس آن فعالیت‌های خود را طراحی، پیگیری و اجرا کنند، ازاین‌رو هرساله در دوره زمانی از پیش تعیین‌شده، هیئت نظارتی سازمان اجتماعی کشور، با مراجعه حضوری و مشاهده مستندات، گزارش هر دستگاه را به‌طور مشخص و کامل مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در سال جاری با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه عفاف و حجاب، این ارزیابی با دقت و وسعت بیشتری انجام خواهد شد.
وی افزود: بر اساس مکاتبات صورت گرفته از سوی وزارت کشور، ۱۵ مهرماه، برای پاسخگویی بنیاد شهید و امور ایثارگران به سؤالات هیئت نظارت و ارائه گزارش‌های مستند پیرامون اقدامات در حوزه عفاف و حجاب تعیین‌شده است بنابراین ۱۰ مهرماه آخرین فرصت سازمان‌های تابعه بنیاد برای ارسال گزارش به کمیته عفاف و حجاب بنیاد است.
مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مصوبات جلسه ۳۱ شهریورماه کمیته صیانت از عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد مسئولیت دریافت گزارشات، بازرسی و ارزیابی اقدامات بنیاد و سازمان‌های تابعه با دبیر عفاف و حجاب باشد تا پس از جمع‌بندی در تاریخ مشخص‌شده، گزارش کامل و جامع به بازرسین وزارت کشور ارائه شود.
وی ادامه داد: با توجه به تاکید حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمان‌های تابعه مبنی بر لزوم همکاری با هیئت بازرسی، هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها صورت گرفته و هیئت نظارت و ارزیابی از تاریخ ۶ الی ۱۰ مهرماه با حضور در این سازمان‌ها به استماع گزارشات و بررسی مستندات می‌پردازند.
جلیلی تصریح کرد: تاکنون فرآیند نظارت، بازبینی و بررسی میدانی اقدامات دو بیمارستان ساسان و مصطفی خمینی صورت گرفته و پس از وصول مستندات این دو بیمارستان، ارزیابی هرکدام مستقل جمع‌بندی خواهد شد و تا ۱۰ مهرماه دیگر سازمان‌های تابعه نیز رصد می‌شوند.
دبیر کمیته عفاف و حجاب بنیاد در پایان با تاکید براین که مقوله عفاف و حجاب صرفاً مختص بانوان نیست گفت: بانوان و آقایان هر دو در این موضوع سهیم هستند و شایسته است بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان‌های تابعه، برنامه‌های خود را با توجه به این رویکرد تدوین کنند.
گفتنی است دستورالعمل برنامه‌های ده‌گانه درون‌سازمانی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌های سراسر کشور ویژه کارکنان، خانواده‌های آنها و مراجعین شامل «پایش و بررسی وضعیت عفاف و حجاب»، «تدوین و ترویج منشور عفاف و حجاب»، «آموزش و اقناع‌سازی»، «خدمات فرهنگی، هنری و تبلیغی عفاف و حجاب»، «خدمات مشاوره‌ای»، «فضاسازی و تبلیغات محیطی»، «حمایت از آثار و تولیدات فرهنگی و هنری عفاف و حجاب»، «تشویق و ترغیب»، «ارشاد و راهنمایی متخلفین و متمردین» و «نظارت و ارزیابی رعایت عفاف و حجاب» می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 308850