معلمان نقش موثری در انتقال سبک زندگی شهدا به دانش آموزان دارند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
مدیرکل بنیاد شهیدوامورایثارگران خراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی با حضور در مدرسه شاهد شهید شهاب گفت: معلمان نقش موثری در انتقال سبک زندگی شهدا به دانش آموزان دارند .
معلمان نقش موثری در انتقال سبک زندگی شهدا به دانش آموزان دارند
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس ثبت‌ شده در تاریخ این مرز و بوم، یادآور حماسه ملت ایران در دستیابی به خواسته‌های به‌ حق، عدالت، برابری و برادری است، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس با اراده و ایمان مثال‌زدنی مردم ایران موجب عزت، عظمت و شکوه انقلاب اسلامی در جهان شد و بخش مهمی از این عزت و عظمت مدیون دانش‌آموزان آن دوران است که از پشت همین صندلی‌های درس خود را به جبهه‌ها رساندند و با تمام وجود خویش در برابر دشمن ایستادند.
وی افزود: اگر دفاع جانانه و حضور همه اقشار از جمله دانش‌آموزان در طول هشت سال جنگ تحمیلی نبود، وضعیت امروز کشور معلوم نبود و بی‌تردید همین ایستادگی و مقاومت بود که باعث شد دشمن نتواند یک وجب از خاک کشورمان را تصرف کند.معلمان و دانش‌آموزان مانند دیگر قشرهای ملت ما در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرده‌اند و در حماسه‌های جاویدان ملت ایران شریک‌ هستند.
حجت الاسلام عزیزی با اشاره به بمباران مدارس در دوران دفاع مقدس به‌ عنوان نماد ننگ استکبار جهانی، گفت: بمباران مدارس از اقدامات دشمن بعث در دفاع مقدس بود تا مقاومت و توانمندی مردم را بشکنند چراکه توان رویارویی با رزمندگان را نداشتند. تاریخ گویای حضور پرشور آنان در عرصه‌ها و صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی است
کد مطلب: 309023
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...