حضور مدیرکل در برنامه زنده تلویزیونی به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
به مناسبت هفته دفاع مقدس مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در برنامه زنده صدا و سیمای مرکز مهاباد حضور یافت.
حضور مدیرکل در برنامه زنده تلویزیونی به مناسبت هفته دفاع مقدس
 
 
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در برنامه تلویزیونی زنده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران را پیشرو در ایمان، اخلاص و ولایتمداری دانست.
 
مهدی فعال افزود: همه ما می‌دانیم دلیل پیروزی رزمندگان ما در ۸ دفاع مقدس روحیه ایثار و شهادت بود، روحیه‌ای که در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمندیم .
 
وی اظهار داشت: مردم استان همگام با سایر اقشار ملت شهید پرور، مومن و انقلابی ایران اسلامی حامی و پشتیبان ولایت فقیه بوده و شجاعانه از حریم اسلام، ارزشها و مرزهای میهن دفاع کرده اند و همچنان راه شهیدان وطن را ادامه می‌دهند.
 
وی گفت: در دوران دفاع مقدس اقشار مختلف مردم با احساس تکلیف و وظیفه به صحنه آمدند و با شهامت و گذشت راه شهیدان صدر اسلام و شهدای قیام عاشورای حسینی را ادامه دادند و هم اینک نیز مردم ما با همین ویژگی و توان با دشمنان استکباری مقابله می‌کنند.
 
فعال افزود : رزمندگان جان بركف و مردم آذربايجان غربي در دوران هشت سال دفاع مقدس ضمن اينكه در جبهه‌هاي مختلف كشور حضور پر رنگ و تاثيرگذاري داشتند، در دفع تجاوز از مناطق مرزي استان نيز ايفاي نقش مي‌ كردند.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: عوامل مختلفی را می‌توان برای پیروزی و سربلندی ایران در جنگ تحمیلی برشمرد اما در این میان مهمترین مسئله پیروری و تبعیت از ولایت فقیه بود که در حد نظری و ذهنی باقی نماند و به صورت عملی به منصه ظهور رسید.
 
وی افزود : مناطق مرزي شهرهاي پيرانشهر، سردشت و اشنويه از جمله مكان ‌هايي بودند كه دشمن بعثي تحركات زيادي در اين قسمت از آذربايجان غربي داشته است. نقش شهيدان مهدي و حميد باكري در دفاع مقدس خود حديثي ديگر است كه بدون رشادت اين دليرمردان پرورش يافته در خطه آذربايجان غربي، پيروزي در عمليات بدر و خيبر تقريبا مشكل مي‌نمود.
آذربايجان غربي با تقديم 12 هزار شهيد، بیش از 19 هزار جانباز و 2020 آزاده سرافراز سهم بارزي در هشت سال دفاع مقدس در كشور داشته است. که سهم شهرستان مهاباد به تعداد 768 شهید ،726 جانباز گرانقدر و 255 آزاده سرفراز می باشد.
 
 
کد مطلب: 309243