داخلی صفحه زنجان خبر
 
​مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان:
انقلاب اسلامی با فرهنگ شهادت و مقاومت صادر شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: انقلاب اسلامی با فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت به کشورهای همسایه صادر شده است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، به نقل از خبرگزاری مهر، علی کاظمی ظهر دوشنبه در همایش فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج ادارات استان به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل تبلیغات اسلامی زنجان، بر  لزوم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و افزود: جوانان امروزی باید با فرهنگ ایثار و شهادت و فلسفه دفاع مقدس آشنا شوند.
وی از وجود ۳ هزار شهید، ۷ هزار جانباز و ۱۸۶ آزاده در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: زنجان ۵ شهید مدافع حرم هم دارد. 
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان به هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در این جنگ ابرقدرت های شرق و غرب علیه ایران توطئه می کردند ولی توکل و ایمان رزمندگان به خدا و رهبری مدبرانه امام راحل باعث شد یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد. 
کاظمی ابراز کرد: خوشبختانه در استان زنجان روز ۲۲ اسفند ماه به نام روز شهید به خوبی جا افتاده و این نشان می دهد که  فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تقویت شده است. 
وی افزود: فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در ادارات در برنامه های فرهنگی و اجتماعی کمک کار باشند و برای نسل جوان فرهنگ شهادت را به خوبی تبیین کنند. 
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان ابراز کرد: امروز انقلاب اسلامی با فرهنگ شهادت و ایثار و مقاومت به کشورهای همسایه صادر شده است. 
کاظمی با بیان اینکه ۳۶۰ نوع خدمت به برکت نظام مقدس انقلاب اسلامی به خانواده شهدا ارائه می شود، گفت: باید به سلامت روحی و روانی خانواده شهدا و ایثار گران بیشتر توجه شود. 
وی گفت: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت راه برون‌رفت از مشکلات و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان بر تداوم برگزاری یادواره شهیدان تأکید کرد و گفت: توجه به این امر مهم باعث آشنایی جوانان با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‌شود.
کاظمی به دستاورد مهم دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: خود کفایی، اقتدار و همدلی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس است. 
 
کد مطلب: 309555
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...