داخلی صفحه تهران خبر
 
گردهمایی مددکاران و معتمدین معین بنیاد تهران برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
همایش مددکاران و معتمدین معین بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ صبح امروز با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مدیران ستادی برگزار شد.
گردهمایی مددکاران و معتمدین معین بنیاد تهران برگزار شد
 
به گزارش «ایثار تهران»، محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در این گردهمایی که با حضور 200 نفر از مددکاران و معتمدین بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار شد گفت: معتمدین معین در کنار همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان خادمان خانواده های شهدا و ایثارگران گام‌های مؤثر و خوبی را بر می‌دارند.
وی اظهار کرد: هدف شکل‌گیری معتمدین معین استفاده از خود ایثارگران برای رسیدگی به بخشی از مسائل این جامعه بود و امروز این مجموعه به‌صورت ساختاری غیر رسمی در کنار ساختار رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشغول به ایفای نقش است.
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: سیاست‌های دولت در راستای چابکسازی سازمان‌هاست و در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای حدود 8 هزار کارمند در سراسر کشور است، اما با وجود حدود 16 هزار عضو معتمدین معین در کنار مجموعه بنیاد کمبودی از نظر نیروی انسانی به نظر نمی‌آید و بخشی از امور توسط تشکل‌ها و شاخه‌های معتمدین معین انجام می‌شود.
وی با اشاره به حضور داوطلبانه ایثارگران در مجموعه معتمدین معین گفت: این حضور داوطلبانه نشانگر انگیزه‌های بسیار بالای این عزیزان است.
ویژگی دیگر اعضای معتمدین معین سرآمدی و نخبگی آن‌هاست. معتمدین معین مورد وثوق جامعه ایثارگری هستند و در هر زمینه‌ای که ورود پیدا کردند موفق بودند.
پاکدل به بیان انتظارات موجود از معتمدین معین پرداخت و گفت: توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از کارهایی است که اعضای این مجموعه می‌توانند به‌خوبی در آن فعال باشند زیرا از جنس همین فرهنگ هستند و به‌خوبی آن را درک می‌کنند. خوشبختانه امروز شاهد حضور بسیار پررنگ این فرهنگ در جامعه هستیم و نشانه آن راهپیمایی پرشور اربعین حسینی است که پیش روی ما قرار دارد و به برکت توسعه این فرهنگ ایجاد شده است.
وی افزود: از دیگر مواردی که معتمدین معین می‌توانند نقش خوبی در اجرای آن داشته باشند شناسایی و انتقال مشکلات جامعه ایثارگری و شناسایی و معرفی توانمندی‌های جامعه ایثارگری است. این مجموعه در اجرای طرح سپاس نیز حضور خوبی دارد و این حضور و فعالیت باید همچنان ادامه یابد.
حجت‌الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم ضمن تشریح فعالیت‌های این اداره کل گفت: معتمدین معین پس از ادغام نهادهای ایثارگری و تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف استفاده از توان و ظرفیت جامعه ایثارگری شکل گرفت و امروز جمعیتی بالغ بر 16 هزار نفر از فرهیختگان جامعه ایثارگری در قالب شبکه‌های اقشار مشغول همراهی بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.
نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم گفت: امروز به دلیل فشارهای بین‌المللی و تحریم‌ها برخی مشکلات اقتصادی در کشورمان به وجود آمده است و در چنین شرایطی است که معتمدین معین و تشکل‌ها و مجموعه‌های مشابه می‌توانند کمک خوبی برای بهبود شرایط باشند. گفتنی است در پایان این مراسم از رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران و جانباز بصیر حمید بهمنی و 150 نفر از معتمدین معین و مددکاران اداره کل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ تقدیر شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 309560