حضور پر رنگ روحانیون در هشت سال دفاع مقدس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: روحانیون به نسبت جمعیت حضور پررنگی در جنگ داشتند.
 
به گزارش حبرنگار ایثار  از یاسوج، حجت‌الاسلام محمدحسن دانش شب گذشته در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان بویراحمد که در حوزه علمیه  علی‌بن‌ موسی‌الرضا شهر یاسوج برگزار شد گفت: انقلاب از حوزه‌های علمیه شروع شد و اگر حوزه نبود گام موثری برداشته نمی‌شد.
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: امروزه تپش قلب‌هایمان را مدیون فواره رگ‌هایی هستیم که یاد و نامشان هرگز از دیوار کوچه‌ها و خاکریز جبهه‌ها محو نمی‌شود.
وی با بیان اینکه شهادت مرگ نیست بلکه حیات جاودانه‌ای نزد خدا است، عنوان کرد: شهادت افتخار بزرگی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و هر فردی به معیار از خود گذشتگی نمی‌رسد.
این مسوول در ادامه سخنان خود به پیام عاشورا اشاره کرد و گفت: احیاء سنت، افشای باطل، احیاء امر به معروف و نهی از  منکر، سربازگیری برای جبهه حق، مبارزه با طاغوتیان، تفکیک مومنان از مسلمان‌نماها و در نهایت پیروزی خون بر شمشیر از جمله پیام‌های قیام عاشورا است.
حجت‌الاسلام دانش عنوان کرد: در عاشورا همه چیز فدای دین شده و سید‌الشهدا در این راه عزیزترین کسان خود را نیز فدا کردند.
 وی در بخش سوم سخنان خود بیان کرد: شهدای روحانی در هشت سال دفاع مقدس جان خود را نثار کردند و در سال‌های اخیر هم روحانیون به عنوان مدافعان حرم از جان خود گذشتند.
 
وی بیان کرد: به نسبت جمعیت روحانیون زیادی به شهادت رسیدند اما خیلی از این شهدا را مردم نمی‌شناسند. 
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور خاطرنشان کرد:  باید شهدای روحانی را بیشتر به مردم بشناسیم چرا که هر چه داریم از برکت خون شهدای است.
وی تصریح کرد: بنیاد در زمینه چاپ و نشر کتاب‌های حوزه دفاع مقدس گام‌های خوبی برداشته است.
در ادامه حجت‌الاسلام بهجت مسوول حوزه علمیه حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا یاسوج با بیان اینکه اولین یادواره ۶ شهید روحانی شهرستان بویراحمد برگزار می‌شود، گفت: کسانی که نام شهدا را از معبر و کوچه‌ها حذف کردند چیزی از یزید و یزدیان کم ندارند و به یاری خدا نامشان را از تاریخ محو می‌کند.
 در اولین یادواره شهدای روحانی حجت‌الاسلام محمد صادقی به روایتی از جنگ پرداخت و حاج امید جمال‌فر از مداحان برجسته استان به مداحی پرداخت.
پایان پیام
کد مطلب: 309569