داخلی صفحه قم خبر
 
​گلزار شیخان قم نیازمند بهسازی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: گلزار قدیمی و تاریخی شیخان که مقبره علما و تعدادی از شهدای واقعه هفتم تیر و 700شهید از شهدای سالهای اول دفاع مقدس است، آسیب‌های زیادی دیده و نیاز به بهسازی دارد.
​گلزار شیخان قم نیازمند بهسازی است
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، سردار سید جواد هاشمی در جلسه سامان‌دهی گلزارها و یادمان شهدا در سالن جلسه‌های معاونت عمرانی استانداری با اشاره به مکاتبه‌های صورت گرفته با اداره کل اوقاف و امور خیریه به‌ منظور بهسازی گلزار شیخان و همچنین تامین بودجه لازم برای این اقدام، بر ضرورت ساماندهی گلزارهای شهدا تاکید کرد.
شیخان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین آرامستان های ایران است که در نزدیکی حرم حضرت معصومه (س)در قم قرار دارد و در اوایل دوران دفاع مقدس 700شهید از جمله شهدای ترور هفتم تیر ماه در این گلزاردر کنار علما  تدفین شدند.
وی گفت: قم در بحث ساماندهی گلزارهای شهدا باید الگو و سرآمد بقیه نقاط کشور باشد، ولی متاسفانه دچار عقب‌ماندگی‌هایی در این زمینه هستیم که باید آن‌ها را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: آرامستان وادی‌السلام قم نیز که مزار شهدای شاخص دوران مبارزه با رژیم ستم‌شاهی ازجمله شهیدان نواب صفوی، شهدای موتلفه اسلامی و آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی اول روحاین شهید نهضت حضرت امام خمینی (ره)، نیازمند ایجاد حصار و دیوارکشی است‌.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  قم با قدردانی از تلاش‌های سازمان آرامستان های شهرداری قم برای سامان‌دهی آرامستان بهشت معصومه (س) و محل دفن جمعی از شهدای مدافع حرم افزود: عملیات سامان‌دهی گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم تکمیل‌شده و آماده واگذاری به شهرداری است.
۷۷ گلزار شهید در استان قم وجود دارد که تاکنون ۴۵ گلزار توسط بنیاد شهید ساماندهی و ۲۱ گلزار هم به شهرداری و بخشداری‌های مناطق مختلف استان برای نگهداری واگذار شده است.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، نابسامانی برخی از گلزارهای شهدای قم را موردتوجه قرار داد و اذعان داشت: درحالی‌که مسئولیت تعمیر و تجهیز گلزارهای شهدای واقع در مناطق روستایی با دهیاران است، ولی این کار انجام ‌نشده است.
وی بیان کرد: در سال جاری سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به امر سامان‌دهی گلزارهای شهدای قم اختصاص خواهد یافت.
قم ۶ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و جمعیت خانواده‌های شهید و ایثارگر این استان ۷۰ هزار تن می‌باشد.

 
کد مطلب: 309640
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...