داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
 
*مراسم تجلیل از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر شهرستان تالش در همایش بزرگداشت فرماندهان شهید
با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش،همایش بزرگداشت فرمانده هان شهید و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در سالن معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش برگزار شد.
به گزارش ایثار گیلان:رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش در حاشیه این همایش اظهار داشت:همایش بزرگداشت فرماندهان شهید وتجلیل از پیشکسوتان عرصه جهادو شهادت به همت سپاه ناحیه تالش وبنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه برگزار گردید.
همتی گفت:رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با حداقل ها جنگیدند و حداکثرها را در این جنگ نابرابر کسب کردند.
وی افزود: ایثارگران و شهدا پیام مهمی را به نام ایران اسلامی مخابره کردند و بخشی از تاریخ معاصر انقلاب اسلامی را با خود همراه دارند و فرزندان و نسل های بعد، فداکاری و حماسه سازی را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.
گفتنی است که در این همایش تعداد ١۵ نفر از خانواده های معظم شهداء وجانبازان وایثارگران تجلیل شدند.
*برنامه های هفته نیروی انتظامی تشریح شد
به گزارش ایثار گیلان، مسلم همتی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش، با اشاره به اینکه نظم و امنیت مهمترین کار ویژه و محصول زحمات و تلاش های دلسوزانه عوامل انتظامی در سراسر کشور است،گفت:امنیت از اولویت دارترین خواسته های افرادجامعه، مسئولان،نخبگان و ... خانواده های معظم شاهد وایثارگر است و در نبود آن به طور قطع نمی توان چشم اندازی برای پیشرفت و تعالی یک جامعه یا حاکمیت در ابعاد مختلف را تصور کرد.
وی با بیان اینکه هفته نیروی انتظامی از 13 الی 19 مهرماه می باشد،گفت:طبق هماهنگی قبلی که با فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان تالش صورت گرفته،مراسم غبارروبی، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهداء شهرستان و بخشها توسط فرماندهان رده های انتظامی و با حضور خانواده های معظم شهداء نیروی انتظامی و جانبازان،آزادگان سرافراز و اقشار مختلف مردم،دیدار با خانواده های معظم شهداء وایثارگران ناجا در شهرستان،حضور خانواده های معظم شهداء نیروی انتظامی شهرستان در مراسم صبحگاه مشترک وتجلیل از این عزیزان ، تبلیغات محیطی،نصب پرده و بنر، از جمله برنامه‌های اجرایی در هفته نیروی انتظامی در شهرستان می باشد.
همتی در ادامه افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا نیروی انتظامی از برنامه های شاخص  این هفته در تالش می باشد که روز پنج شنبه 18 مهر ماه در مسجد جامع تالش برگزار میشود.
گفتنی است که شهرستان تالش تعداد 9 شهید والامقام نیروی انتظامی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده است.
*برگزاری یادواره شهدای بخش کرگانرود
جانشین فرماندهی دانشگاه  امام خامنه ای (مدظلله العالی) نیروی دریایی سپاه ،در یادواره 62 شهید بخش کرگانرود گفت:برگزاری یادواره ھا لازم و ضروری است زیرا بزرگداشت واقعی یاد شهیدان آن است که ما اهداف آنها را بشناسیم و به آن عمل کنیم.
به گزارش ایثار گیلان، بمناسبت ایام شهادت امام زین العابدین (ع) وگرامیداشت هفته دفاع مقدس،یادواره شهدای بخش کرگانرود با حضور مسئولین و روسای ادارت و نهاد های دولتی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم روز چهارشنبه 3 مهر 98 با سخنرانی سردار شکرالهی(جانشین فرماندهی دانشگاه  امام خامنه ای مدظلله العالی) نیروی دریایی سپاه)برگزار شد.
سردار شکرالهی در این مراسم بیان داشت:کشور عراق با همراهی 44 کشور جنگ تمام ‌عیاری را علیه ایران اسلامی آغاز کرد،اما ازخودگذشتگی همین شهدا و مبارزات رزمندگان مانع از رسیدن متجاوز به اهدافش شد.
وی تصریح کرد:تثبیت نظام جمهوری اسلامی،خودکفایی،خودباوری و وحدت از مهم‌ترین دستاوردهای جنگ تحمیلی برای ما بود.
وي افزود:آنچه باعث پيروزي انقلاب اسلامي شد؛سه ركن اسلام،ولايت و حضور در صحنه مردم بود كه امروز دشمن برای رسيدن به اهداف شومش اين سه ركن را مورد هجوم قرار داده ست. وی در ادامه افزود:برگزاری یادواره برای بزرگداشت یاد شهدا ضروری است.
جانشین فرماندهی دانشگاه  امام خامنه ای (مدظلله العالی) نیروی دریایی سپاه،درباره نقش مردم در صحنه های مختلف دفاع از نظام اسلامی گفت:طبق فرمايشات بنيانگذار كبير انقلاب حضرت امام خمینی(ره) مردم ولی نعمت ما هستند و اگر انقلاب به مردم تكيه نداشت؛قطعا ادامه پيدا نمی كرد بر اين اساس مسئولین بايد دست در دست هم مشكلات را ساماندهی و اميد را در مردم زنده نگه دارند.
سردار شکراللهی عنوان کرد:احترام به شهدا و برگزاری یادواره زنده نگه‌داشتن آرمان آنان است و پاسداری از ارزش‌هایی است که آن‌ها برای آن جان دادند،ھدف شهدا مبارزه با فساد،بی‌عدالتی و حفظ حجاب بود و آنچنان که ما در تمام وصیت نامه های شهیدان میخوانیم که میفرمایند همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید.
*عزت و سربلندی را مدیون خون شهیدان هشت سال دفاع مقدس هستیم
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به اتفاق جمعی از مسئولین شهرستان و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران با والدین شهید معظم مختاری دیدار کرد.
به گزارش ایثار گیلان،شکری در این دیدار گفت:اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون شهدایی است که بدون هیچ چشم داشتی در مقابل همه ابرقدرتهای شرق و غرب جهان ایستادند.
شکری،با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام تصریح کرد:خدمت به خانواده معظم شهدا وظیفه ماست و ما تلاش می‌کنیم در راستای تحقق این هدف،همه توان خود را به‌کارگیریم.
وی افزود:در قبال امنیت و آسایشی که شهدای والامقام،جانبازان گرانقدر و آزادگان سرافراز برای ما به ارمغان آورده‌اند، رسیدگی به امور خانواده‌های آنان حداقل کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.
وی تصریح کرد:ا قتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون شهدایی است که بدون هیچ چشم داشتی در مقابل همه ابرقدرتهای شرق و غرب جهان ایستادند.
گفتنی است که شهید معظم حسین مختاری در تاریخ 27 مرداد 1365 در محور خرمشهر آبادان با اصابت موشک دشمن به درج رفیع شهادت نایل آمده است
*بمناست روز آتش نشانی
 رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران با جانباز وآزاده سرافراز گوزلی مسئول ایستگاه آتش نشانی شهرستان دیدار کرد.
مسلم همتی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران تالش با حضور در ایستگاه شماره ١(مرکزی) آتش نشانی و خدمات ایمنی با مسئول ایستگاه آتش نشانی شهرستان دیدار کرد.
به گزارش ایثار گیلان،همتی ضمن بازدید از قسمت های مختلف این ایستگاه، در سخنانی با اشاره به اینکه وظیفه آتش نشانان حساس و مهم است بر این نکته تاکید کرد.
همتی افزود: آتش نشانان در ماموریت حادثه پلاسکو مانند دیگر ماموریت های پیشین، نشان دادند که دارای روحیه جانفشانی و ایثارگری هستند.
وی از زحمات مجاهدانه این قشر قدردانی کرد و ادامه داد:عملکرد مردم نیز در برابر ایثارگری های آتش نشانان، قابل ستایش هست و همچون گذشته شهروندان به خوبی قدردان خدمتگزاران خود بودند.
*استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون استقامت جانبازان و ایثار جامعه ایثارگری است
به گزارش ایثار گیلان، روز دوشنبه 8 شهریور 98  رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین محبی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سما با جانباز و آزاده سرافزار وجیه اله علیپور دیدار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محبی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش در دیدار با آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس گفت:جانبازان نماد ایستادگی و ایثار هستند که برای دفاع از کشور از هیچ تلاشی دریغ نکردند و استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون استقامت جانبازان و ایثار جامعه ایثارگری است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش،اظهار داشت:شما عزیزان الگوی ایثار و فداکاری در جامعه هستید که ایران اسلامی همواره به داشتن چنین اسوه‌هایی بر خود می‌بالد.
وی بابیان اینکه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نقش اساسی در حفظ نظام و انقلاب دارند گفت:اگر ایثار جانبازان،از جان‌گذشتگی شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های معظم آنان نبود نظام مقدس جمهوری اسلامی استوار و پابرجا نمی‌ماند.
یادآور می‌شود، آزاده و جانباز 25 درصد دفاع مقدس «وجیه اله علیپور» در مورخه 31 تیر 1367 با کادروظیفه ارتش در منطقه نفت شهر به اسارت رژیم بعث درآمد و در 21 شهریور 1369 از قید اسارت رها و به میهن اسلامی بازگشت.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 309713
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...