داخلی صفحه مرکزی خبر
 
دیار آفتاب:
امام(ره) هیمنه پوشالی قدرت‌ها را با گفتن آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند شکست/آنها که خواستار نابودی ایران بودند، برای گرفتن یک عکس با ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام(ره) شجاعانه تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست
 
به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در اجلاسیه نهایی کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: خداوند متعال را سپاسگزارم که امروز به این بنده حقیر توفیق عنایت فرمود که به پابوس خانواده‌های شهیدان عزیز در شهر اراک و استان مرکزی نائل شدم.
سلامی افزود: استان مرکزی سرزمین تولد عالمان بزرگ است که در ساختن تاریخ پرافتخار برای ایران و جهان اسلام نقش بی‌بدیل و ممتاز و شاید تکرارناپذیری را ایفا کردند.
وی بیان کرد: امروز گردهم آمده‌ایم تا از عظمت‌ها، جاودانگی‌ها، فضیلت‌ها، از شکوه یک ملت و از خورشید عظمت‌ها تجلیل کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرمایه اصلی هر جامعه‌ای را شخصیت‌های بزرگ آن جامعه دانست و اظهار کرد: هر ملتی به برکت انسان‌های بزرگ، بزرگ و عزیز شده و منزلت پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: هیچ عنصری جز وجود انسان‌های بزرگ برای جامعه، بزرگی به همراه نمی‌آورد، وقایع تاریخی در یک زمان و مکان خاص به دست همان مردان و زنان بزرگ رخ می‌دهند، اما این وقایع آن قدر عظیم هستند که نه زمان می‌تواند آنها را متوقف کند و نه جغرافیا، این وقایع فراتر از زمان و مکان پیش می‌روند و آینده را می‌سازند که عاشورا از این دست وقایع است.
سلامی ضمن بیان اینکه در تاریخ ایران اسلامی هم شخصیت‌های بزرگ و هم وقایع بزرگ در دامنه قله عاشورا قرار گرفتند تصریح کرد: وجود نورانی امام راحل نیز نمونه و الگوی ممتاز از یک شخصیت الهی است، به همین دلیل استان مرکزی را زادگاه خورشید و سرزمین آفتاب نام نهاده‌اند، اما باید گفت که شخصیت امام فراتر از خورشید بود، امام راحل همانند خورشید در آسمان جهان اسلام طلوع کرد و تیرگی کفر و شرک را از جامعه دور کرد و به جرات می‌توان گفت نور اسلام با وجود امام در این کشور جلوه‌گر شد.
وی مطرح کرد: شخصیت امام(ره) گرمابخش بود، همانند خورشید به همه نور بخشیده و گرما می‌داد و بنیانگذار جمهوری اسلامی همچون دریا عظیم و با عظمت بود، امام یک حقیقت همیشه زنده است که با زمان پیش‌ می‌رود.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: گفتن از شخصیت و نقش امام (ره) در دفاع مقدس سخت است، امام تمام جان و روح دفاع مقدس ما است، امام نقشی پیامبرگونه و وحیانی داشت و نهضتی نبوی در عالم به پا کرد، اسلام با نفس قدسی امام دوباره عزت یافت و با پیام امام جلوه‌گر شد و مسلمان از گورستان جهل و خواب غفلت نجات یافتند.
وی عنوان کرد:  امام هیمنه پوشالی قدرت‌ها را با گفتن آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند شکست،  امام(ره) شجاعانه تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست.  نام روح‌الله زیبنده امام بود و به راستی ایشان روح الهی بود و باید گفت که شکست دادن همه قدرت‌های بزرگ در جنگ در اوج نابرابری سلاح به برکت امام راحل حاصل شد.
سلامی  امام(ره) را متعلق به تمام هستی و بشریت و افتخاری برای مردم استان مرکزی دانست و تشریح کرد:  بیرق امامت و ولایت که به دست امام برافراشته شد، امروز در دستان شخصیتی بزرگ که از فرزندان رسول خدا و حضرت فاطمه زهرا(س) و شخصیتی شجاع، مدبر و مفسر بزرگ قرآن است، قرار گرفت.
وی ادامه داد:  شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، امنیت امروز، عزت و استقلال امروز ایران همه مدیون جانفشانی شهدا و فداکاری و صبر خانواده شهدا است. شهدا ستون‌های شرف و عزت کشور هستند،این استخوان‌ها ستون انقلاب و مایه عزت و کرامت ایران و ایرانی هستند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن نمی‌تواند حتی یک گلوله مشقی به سمت انقلاب شلیک کند اظهار کرد: دفاع مقدس هشت سال نبود، ۴۰ سال است ما در دفاع مقدس هستیم. از زمانی که رهبر معظم انقلاب بیرق امام راحل را در دست گرفتند توطئه دشمنان شدت گرفت و از هیچ توطئه‌ای علیه نظام دریغ نکردند، اما نصرت‌الهی در ۴۰ سال در جان رهبران ما نشست و ما توانستیم در برابر دنیا ایستادگی کنیم.
وی اشاره ای به اتفاقات اخیر منطقه داشت و گفت: کشتی‌هایشان را برای پشیمان کردنشان می‌گیریم و آن ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
سلامی افزود: آنها که می‌خواستند ما عقب نشینی کنیم، خود یکی یکی عقب نشستند، و باید گفت که در اینجا اکسیژن برای دشمنان ایران نیست، دشمنی به اینجا ورود کند خفه خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد:  گزینه‌های دشمن همه ضعیف شده است، ما خواهش‌های آنان را می‌شنویم، می‌بینیم چه خواهش‌‌هایی می‌کنند، تمام خواهش و تمنای دشمن این است که یک مسول ایرانی برای دقایقی با آنها پشت یک میز بنشیند و آنها که می‌خواستند ایران را نابود کنند، برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 309870