غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اسفراین
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲
هم‌زمان با گرامی داشت هفته نیروی انتظامی، گلزار شهدای اسفراین با حضور مسئولین ارشد شهرستان عطرافشانی شد.
غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اسفراین
 
به گزارش واحد خراسان شمالی ، هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی، صبح امروز، مراسم غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اسفراین با حضور جمعی از مسئولان، خانواده‌های شهدا و نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.
فرماندار اسفراین در این مراسم با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: امنیت و آرامش حاکم بر کشور عزیز ایران، مرهون تلاش‌ها و رشادت کلیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که همواره با ازخودگذشتگی خود این موهبت ارزشمند را برای ملت عزیز ایران فراهم کرده‌اند است.
ظاهر رستمی با اشاره فرارسیدن اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: اربعین آغازی برای تمدن سازی اسلامی و اوج اقتدار و سربلندی جهان اسلام و جهان تشیع است
وی ادامه داد: فرهنگ عاشورا و فرهنگ ایثار و شهادت برای ایران امنیت را برقرار کرد و باعث شد اربعین در اوج قله اقتدار قرار گیرد.
فرماندار اسفراین در ادامه بابیان این مطلب که امنیت در طول دوران مختلف، مفهوم ثابتی نداشته و مفهوم آن‌ها باگذشت زمان دچار تغییر و تحول شده است؛ افزود: باوجود گسترش فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای، تعریف امنیت به‌صورت لحظه‌ای دچار تغییر می‌شود که این امر کار حافظان امنیت را سخت‌تر می‌کند 
رئیس شورای تأمین شهرستان اسفراین در ادامه گفت: با گسترش روزافزون فنّاوری‌های مختلف؛ نهادهای امنیتی کشور باید نوآور و انعطاف‌پذیر باشند و به‌سرعت با فناوری‌های روز سازگار شوند و به همین منظور باید به‌صورت شبانه‌روز در جهت ایجاد امنیت روانی، ذهنی و واقعی تلاش کنند.
وی بابیان اینکه برقراری امنیت وظیفه ذاتی پلیس است، ادامه داد: امورات مختلف مردم به دست پلیس انجام می‌گیرد و نیروی انتظامی درواقع در همه صحنه‌ها و حوادث حضور پررنگ داشته است.
رستمی در پایان سخنان خود گفت: شهیدان با ایثار جان خود باعث تداوم آرمان‌های انقلاب و رهبری شدند، و وظیفه ماست که ادامه‌دهنده راه این عزیزان باشیم.
وی افزود: ایثار شبانه‌روزی این نیروها و صبر خانواده‌هایشان بر کسی پوشیده نیست و قابل‌تقدیر است.
در پایان این مراسم معنوی، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین و خانواده معزز شهدا و ایثارگران با قرائت فاتحه و نثار شاخه‌های گل بر مزار شهدا با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام راحل و شهیدان تجدید میثاق کردند.
 
 
کد مطلب: 309955
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...