داخلی صفحه زنجان خبر
 
​روزهای خاردار، روایتی از سال‌های جنگ و اسارت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳
"روزهای خاردار" اثری از فاطمه شکوری روایتی از سال‌های جنگ و اسارت است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، "روزهای خاردار" اثری از فاطمه شکوری و روایت «محمد جواد میانداری »یکی از رزمندگان و آزادگان سرافراز زنجانی از سال‌های جنگ و اسارت است.
"یکی از عراقی‌ها لوله اسلحه‌اش را روی پیشانی بچه‌ها می‌گذاشت و تا قسمت خلاصش می‌کشید و بعد رها می‌کرد. وقتی او این کار را می‌کرد بچه‌ها حرفی نمی‌زدند.نه التماس، نه ناراحتی و ترس. فقط لب‌هایشان آرام تکان می‌خورد و شهادتین را می‌خواندند. از آن همه آرامش خودم تعجب می‌کردم، انگار خدا ما را در یک لحظه لبریز صبر و آرامش کرده بود وگرنه مگر می‌شد بدون کمک خدا آنقدر محکم ایستاد."
"روزهای خاردار" روایتی از قهرمانان کربلای چهار است، همان غواصانی که با دل دریایی شان، خود را به موج های پرخروش اروند سپرده بودند. روایت سال های مظلومیت و اسارت که در زندان های بعث عراق سپری می شد. روزهایی که پر از حادثه های تلخ نگفتن بود. این کتاب بیان خاطرات خاطرات آزاده سرافراز «دکتر محمدجواد میانداری» است که با قلم فاطمه شکوری به رشته تحریر درآمده است.
کتاب حاضر مشتمل بر هفت بخش است که با روایتی داستانی و زبانی صمیمی نگاشته شده‌ است. «پایان کودکی»، «امدادگر»، «مجنون تا چهارزبر»، «آخرین پنجشنبه رفتن»، «اروند در خون»، «روزهای خاردار»، «از پرنده تا پریدن» عنوان داستان‌های روایت شده در کتاب هستند.
"کتاب روزهای خاردار"، در ۲۱۶ صفحه از سوی انتشارات غواص روانه بازار شده است.
 
کد مطلب: 309962