داخلی صفحه ایلام خبر
 
مرز مهران؛ امن ترین و نزدیکترین مرز زمینی کشور در سفر به عتبات عالیات
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
استان ایلام یکی از مهمترین استان های مرزی در سفر عتبات عالیات شناخته می شود و مرز مهران که لقب دروازه عتبات عالیات را دارد امن ترین و نزدیکترین مرز زمینی کشور است.
مرز مهران؛ امن ترین و نزدیکترین مرز زمینی کشور در سفر به عتبات عالیات
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ اربعین حسینی میعادگاه همه شیعیان جهان در کربلای معلی است.
عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از جای جای این کره خاکی، که گاه تعداد آنها تا ۲۰ میلیون نفر تخمین زده می شوند، عازم عتبات عالیات در عراق می شوند و خود را به کربلا معلی می رسانند تا ضمن شرکت در اجتماع اربعین حسینی که بزرگترین اجتماع جهان است، شکوه و عظمت مسلمانان را به رخ دنیا بکشند.
در سال گذشته تعداد تردد ایرانیانی که از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، بیش از ۲ میلیون نفر گزارش شد و با توجه به حذف هزینه روادید برای سفر به عراق پیش بینی می شود جمعیت زائران ایرانی اربعین امسال، به بیش از ۲ برابر نیز افزایش یابد.
استان ایلام با ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، به عنوان یکی از مهمترین استان های مرزی در سفر عتبات عالیات شناخته می شود و مرز مهران که لقب دروازه عتبات عالیات را دارد، امن ترین و نزدیکترین مرز زمینی کشور است.
مسافت ۲۷۵ کیلومتری مهران تا کربلا باعث شده سالانه میلیون ها زائر از سراسر کشور این مرز را برای عزیمت به کربلا انتخاب کنند و در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد تردد زائرین اربعین از مرز مهران بوده است.
وجب به وجب مرز مهران محل عروج بیش از ۶۰۰۰ شهید گلگون کفنی است که از تمام تعلقات و دلبستگی‌های دنیوی خود گذشتند تا درخت تنومند انقلاب اسلامی امروز به ثمر بنشیند. شاید همین جانفشانی های دیروز شهدا و عطر و بوی شهادت و ایثاری که بعد از گذشت سالیان هنوز در فضای این شهر بر جای مانده، باعث شده که مرز مهران امروز زوّار سرور و سالار شهیدان(ع) را بسوی خود فرا می خواند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 310004
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...