داخلی صفحه مرکزی خبر
 
ایرنا:
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن اقتدار نظام اسلامی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
اراک - ایرنا - نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای با تشکر از برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی، فرهنگ ایثار و شهادت را ضامن اقتدار نظام اسلامی عنوان کرد.
 
 
آیت‌الله «محسن اراکی» در این اطلاعیه که روز شنبه نسخه‌ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، بیان کرده است:  انقلاب اسلامی مرهون خون‌های پاک شهیدان است و اقتدار کنونی ایران اسلامی در منطقه و جهان برخاسته از فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی در بخشی از این اطلاعیه عنوان کرده است: در ۴۰ سال اخیر نهال نوپای انقلاب اسلامی از خون پاک شهدا آبیاری شده و به درختی تنومند تبدیل شده است که دشمنان با همه توطئه‌ها نمی‌توانند گزندی بر آن وارد کنند.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: استان مرکزی که زادگاه امام راحل و دیار فرهیخنگان است با تقدیم ۶ هزار و ۲۰۰ شهید همراهی خود را در مسیر حق انقلاب به اثبات رسانده و برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل در جنگ تحمیلی برنامه‌ای مهم در راستای تعظیم و تکریم شهیدانو اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت بود که به بهترین شکل اجرا شد.
آیت‌الله اراکی با تشکر از مردم استان مرکزی، نماینده ولی‌فقیه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دستگاه‌های دولتی، نظامی و انتظامی، استاندار و فرمانداری‌ها عوامل انتظامی و رسانه‌ای برای برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و یادوار ه ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی ابراز امیدواری کرد: راه شهدا با جدیت و قوت و با برگزاری برنامه‌های اثربخش دنبال شود.
کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی از سال ۱۳۹۳ در اراک کلید خورد و در این مدت ۱۶ اجلاسیه شهدا و اقشار مختلف از قبیل دانشجویان، پیشکسوتان، روحانیت، امر به معروف و نهی از منکر، شهدای گمنام، فرهنگی و دانش‌آموزی، سنگرسازان بی‌سنگر، کارگران و بانوان برگزار شد.
اجلاسیه نهایی این کنگره ملی روز ۱۱ مهر ماه جاری با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بیت‌المقدس اراک جریان داشت.
۶۰۱۳/۳۰۱۷
 
 
 
 
کد مطلب: 310075