برگزاری همایش تجلیل از 700 رزمنده و ایثارگر 8 سال دفاع مقدس شهرستان عجب‌شیر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
همایش تجلیل از 700 رزمنده و ایثارگر 8 سال دفاع مقدس شهرستان عجب‌شیر به مناسبت هفته دفاع مقدس در سپاه ناحیه عجب‌شیر برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از عجب‌شیر، فرمانده سابق هوافضا سپاه آذربایجان شرقی در همایش تجلیل از 700 رزمنده و ایثارگر 8 سال دفاع مقدس شهرستان عجب‌شیر گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی مغتم برای بازخوانی ارزش‌های انقلاب، ایثارگری و جان‌فشانی‌های رزمندگان سلحشور است که با خلق حماسه‌هایی ماندگار اقتدار و امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند. ازاین‌رو مهم‌ترین راه احیای ارزش‌های والای نظام و انقلاب حرکت در مسیر شهدا و زنده نگه‌داشتن روحیه ایثار و شهادت است.
سردار علی محمودی افزود: روحیه ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت مردم ایران در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس درسی شده برای کشورهای دیگر که اثرات آن را هم‌اکنون در منطقه مشاهده می‌کنیم.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در برابر تمام دشمنان نظام برای رزمندگان ایران اسلامی که هیچ‌گونه تجهیزات نمی‌توانستند تهیه کنند، با خاطر ایمان به خدا و امید و تلاش بود.
وی گفت: رزمندگان در زمان دفاع مقدس با توسل به خدا و اهل‌بیت (ع) توانستند از میهن دفاع کنند و لذا ما نیز باید در توان خود از زحمات و مجاهدت‌های آنان تجلیل کنیم.
فرمانده سابق هوافضا سپاه استان آذربایجان شرقی گفت: رزمندگان سلحشور ایران در هشت سال دفاع مقدس باوجود کمبودهای تسلیحاتی و اطلاعاتی به مقابله با دشمن رفتند و حماسه‌هایی جاودان آفریدند.
وی ادامه داد: در تاریخ ایران 8 سال دفاع مقدس ذره ای از خاک ایران، به برکت شهادت‌طلبی‌ها و ازجان‌گذشته‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان، جانبازان و خانواده شهدا جدا نشد.
وی بابیان این‌که در جنگ نمی‌توانستیم به تجهیزات مدرن دست پیدا کنیم افزود: آسایش و آرامشی که در کشورمان وجود دارد در سایه مستقل بودن و وابسته نبودن به دشمنان نظام است.
علی محمودی خاطر نشان کرد: دفاع مقدس گواه ایستادگی مردم مسلمان ایران در برابر هرگونه تعدی و تجاوزی دشمنان اسلام و انقلاب به میهن اسلامی است که در آن غیور مردان و شیرزنان، جان خویش را در راه اعتلای جمهوری اسلامی اهدا کردند و سرافرازی را برای ایران به ارمغان آوردند.
انتهای پیام/کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، عجب شیر، شهدا، ایثارگران، فرمانده سابق هوافضا سپاه استان، علی محمودی
کد مطلب: 310087