داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
 
*جلسه شورای مشورتی فرماندار در امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی برگزار شد
مسئول امور ایثارگران فرماندار ی بندر انزلی گفت:مشکلات خانواده های معظم شهداء،جانبازان و آزادگان سرافراز با ایجاد شورای مشورتی و همکاری های مستمر شناسایی شده و مرحله به مرحله برای حل آنها به صورت ریشه ای اقدام می شود.
به گزارش ایثار گیلان،دومین جلسه شورای مشورتی شهرستان بندرانزلی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران،مسئول امورایثارگران در فرمانداری و اعضای شورای مشورتی فرماندار برگزار شد.
شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندر انزلی در این جلسه بابیان اینکه وظیفه مسئولان و آحاد مردم تکریم از ایثارگران،جانبازان و آزادگان است اظهار داشت:جامعه ایثارگری سرمایه عظیم نظام و انقلاب هستند و وظیفه ماست که به درد دل‌ها و حرف‌های آن‌ها گوش دهیم و مشکلات و خواسته‌های این قشر عزیز را دریابیم و در جهت پیگیری و انعکاس به مسئولان استانی در راستای رفع آن‌ها فعالیت کنیم.
در ادامه مسئول امور ایثارگران فرمانداری بندر انزلی با تشریح اهداف شورای مشورتی شهرستان در بخش‌های مختلف تأکید کرد:هدف نهایی از تمامی فعالیت‌ها دستیابی به رضایت‌مندی مردم به ‌ویژه جامعه ایثارگری است و اگر بخواهیم تصمیمات مجموعه مدیران شهرستان و فرمانداری با خواسته‌ها و اولویت‌های جامعه ایثارگری همخوانی داشته باشد باید با آن‌ها در ارتباط باشیم و بدون تردید تشکیل این شورا در برقراری این ارتباط خواهد بود.
وی همچنین تصریح کرد:مشکلات قشر خانواده های معظم شهداء، جانبازان و آزادگان سرافراز با ایجاد شورای مشورتی و همکاری های مستمر شناسایی شده و مرحله به مرحله برای حل آنها به صورت ریشه ای اقدام شود.
در پایان جلسه اعضای شورای مشورتی فرماندار به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و تصمیماتی اتخاذ کردند.
"انتهای پیام"
*اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان بندر انزلی در هفته دفاع مقدس
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی از برنامه های اجرایی این نهاد مقدس در هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.
شهریار ایلچی گفت:در اولین روز از هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار و مسئولان شهرستانی مراسم عطرافشانی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار و زنگ ایثار ومقاومت در مدارس شاهد شهرستان زده شد.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندر انزلی ادامه داد:در این هفته همچنین  تعداد 5 یادواره شهدا در شهرستان و بخشها برگزار و پیام آوران ایثار به مدارس سطح شهرستان جهت خاطره گویی اعزام شدند.
ایلچی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های اجرایی در این هفته دیدار وسرکشی از خانواده های معظم شهدا وایثارگران به اتفاق فرمانده سپاه ناحیه بندر انزلی و مسئولین شهرستان و بخشها بوده است.
"انتهای پیام"
*رضایت جامعه ایثارگری مهم‌ترین هدف بنیاد است
رئیس بنیاد شهرستان بندر انزلی بابیان اینکه رضایت جامعه ایثارگری مهم‌ترین هدف بنیاد است اظهار داشت؛شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و ما وظیفه‌داریم قدردان شهدا و خانواده‌های آن‌ها باشیم.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندر انزلی به اتفاق فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان و بخش با والدین شهید معظم نوری دیدار کردند.
ایلچی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران بندرانزلی در این دیدار، قدردانی و سپاس از خانواده‌های  معظم شهدا و ایثارگران را یک وظیفه ذاتی و رسالت بسیار مهم دانست و اظهار داشت:لذا با تمام وجود قدردان رشادت‌ها و زحمات شهیدان و خانواده‌های گران‌قدرشان خواهیم بود.
رئیس بنیاد شهرستان بندر انزلی بابیان اینکه رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس سبب یاس دشمنان اسلام و سرافرازی ملت ایران اسلامی شد،اظهار داشت:ارزش‌هایی همچون ایثار و شهادت باید با برنامه‌ریزی‌های منسجم فرهنگی و مناسب به نسل جوان امروزی انتقال یابد.
در پایان این دیدار فرماندار شهرستان بندرانزلی از این خانواده شهید معظم تجلیل بعمل آورد.
"انتهای پیام"
*امنیت امروز ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهداست
شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید انزلی اظهار داشت:اقتدار،امنیت امروز ایران اسلامی مرهون رشادت‌ها،جانفشانی ها و فداکاری‌های شهدا و ایثارگران این کشور است و همه مردم و مسئولان باید در پاسداشت خون شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان به اتفاق جمعی از مسئولین شهرستان با مادر شهید معظم بهزاد خوشدل دیدار کرد.
ایلچی با بیان اینکه اقتدار و عزت ایران اسلامی امروز کشور ما به برکت خون شهدا و فداکاری ایثارگران است،افزود: هدف از دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان،تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا و ادای احترام به خانواده‌های معظم آن‌ها و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنان است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرانزلی تصریح کرد: اقتدار،امنیت امروز ایران اسلامی مرهون رشادت‌ها،جانفشانی ها و فداکاری‌های شهدا و ایثارگران این کشور است و همه مردم و مسئولان باید در پاسداشت خون شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.
"انتهای پیام"
*مدارس شاهد،کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی از مدرارس شاهد این شهرستان بازید کرد.
به گزارش ایثار گیلان،در راستای خدمت رسانی به دانش آموزان شاهد و ايثارگر،رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران انزلی از مدرسه شاهد این شهرستان بازدید بعمل آورد.
ایلچی؛هدف از این سرکشی را رسیدگی به وضعیت تحصیلی در سال قبل و ثبت نام دانش آموزان شاهد وایثارگر در سال جدید بیان داشت.
رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران بندر انزلی،ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد شاهد آموزش وپرورش و خادمان شهدا در شهرستان خاطرنشان کرد:شهدا و ایثارگران با نثار خون پاک خود و از خودگذشتگی پای آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایستادگی کردند.
وي افزود:دانش آموزان شاهد و ایثارگر سرمایه های بزرگ این کشور می باشند و تعلیم و تربیت دانش آموزان به عهده مدارس شاهد می باشد و باید از تمام ظرفيت مدارس شاهد و مدارس بندر انزلی به عنوان کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده نمود .
همچنین در خصوص انتصاب مدیران جدید مدارس شاهد،بررسی وضعیت ثبت نام مدارس شاهد و طرح پراکنده در مناطق شهری و روستایی،برگزاری جلسات منظم ستاد شاهد و برنامه ریزی تقدیر از فرزندان ممتاز شاهد و ایثارگر در این طرح،تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندر انزلی خاطر نشان کرد:با تلاش‌های بنیاد شهید و امورایثارگران و آموزش و پرورش،مدارس شاهد شهرستان انزلی در سطح بسیار خوب فعالیت می‌کنند و از لحاظ رتبه‌بندی در جایگاه مطلوبی قرار دارند.
"انتهای پیام"
*ادای احترام در مزار شهدا نماد تجدید میثاق با شهداست
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندر انزلی گفت:آیین ادای احترام،عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا نمادی از تجدید میثاق با گنجینه های عظیمی است که با جانفشانی و از خود گذشتگی برای کشور اقتدار و غرور آفریدند.
به گزارش ایثار گیلان، روز پنجشنبه  11 مهر ماه 98 و در اولین روز از هفته ناجا،مراسم عطر افشانی و گلباران با حضور مسئولین،فرماندهان نظامی و انتظامی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده های معظم شهداء وایثارگران در گلزار مطهر شهداء بندر انزلی برگزار شد.
در حاشیه این مراسم شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران بندر انزلی،ضمن تبریک و گرامیداشت هفته ناجا به سبز پوشان و زحمت کشان عرصه نظم وامنیت اظهار کرد: آیین ادای احترام،عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا نمادی از تجدید میثاق با گنجینه های عظیمی هستند که با جانفشانی و از خود گذشتگی برای کشور بالندگی اقتدار و غرور آفریدند.
گفتنی است در پایان این مراسم معنوی شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و عطر افشانی مزار مطهر شهدا بار دیگر با آرمان های والای شهیدان تجدید میثاق کردند.
"انتهای پیام"
*نظام اسلامی با جان‌فشانی شهدا به ثبات و آرامش رسیده است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی گفت:نظام اسلامی با جانفشانی و دلاوریهای شهیدان و ایثارگران به این درجه از ثبات،عزت و آرامش رسیده است.
به گزارش ایثار گیلان،در اولین روز از هفته نیروی انتظامی،فرماندار و فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه ناحیه انزلی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مادر شهید معظم احمد هوشنگ پور از شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند.
شهریار ایلچی رئیس بنیاد انزلی در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و یاد و خاطره شهدای والامقام نیروی انتظامی گفت:امنیت و آرامش امروز کشور مدیون خون شهداست و باید ادامه‌دهنده راه شهیدان باشیم.
وی اضافه کرد:احترام خانواده شهدا به‌ ویژه والدین آن‌ها بر همه واجب است و عظمت و جایگاه شهدا باید همیشه حفظ شود.
ایلچی افزود:دیدار با خانواده شهدا توفیقی معنوی و ارزشمند است که ما شکرگزار این نعمت هستیم.
در ادامه اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان بندر انزلی گفت:امروز اگر مملکت اسلامی از آرامش،عزت و امنیتی در سطح جهان برخوردار است این موهبت بزرگ نتیجه فداکاری و ازخودگذشتگی شهیدانی است که بهترین سرمایه خود را برای تداوم نهضت حضرت امام خمینی(ره) هزینه کرده‌اند.
 وی ادامه داد:بر همین مبنا رسیدگی به خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران جدای از وظیفه انقلابی یک افتخار بزرگ برای ما مسئولین  است چراکه اگر شهدا نبودند معلوم نبود چه سرنوشتی برای این کشور رقم می‌خورد.
فرماندار بندر انزلی شهدا را زیباترین الگو برای مسئولان خواند و گفت:توکل به خداوند،تلاش، پشتکار،سخت کوشی و اتحاد مهمترین نشانه‌های شهدا است که همه مسئولان باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.
شهید معظم احمد هوشنگ پور در سال 1362 بر اثر در گیری با اشرار در کرمانشاه به درج رفیع شهادت نایل آمد.
"انتهای پیام"
توسط دانش آموزان و مسئولین بسیج دانش آموزی
*ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجدید میثاق با شهیدان در گلزار مطهر شهدای انزلی
دانش آموزان و مسئولین بسیج دانش آموزی با قرائت فاتحه و ادای احترام،با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.
به گزارش ایثار گیلان،روز پنج شنبه 11 مهر ماه 98 مسئولین بسج دانش آموزی و دانش آموزان پسر و دختر مقطع راهنمایی ودبیرستان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به آرمانهای والای شهیدان شهرستان بندر انزلی ادای احترام کردند.
مسئول بسیج دانش آموزی در حاشیه این مراسم یاد و خاطر شهدا و ایثارگران را گرامی داشت و افزود:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امری مهم و تاثیرگزار می باشد.
وی تأکید کرد:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقای انقلاب اسلامی خواهد بود و از این رو هر ماه از سال تحصیلی جدید با هماهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی دانش آموزان شهرستان با شهیدان، درگلزار مطهر شهدا تجدید میثاق خواهند داشت.
در ادامه رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان بندر انزلی با بیان اینکه واژه ایثار و شهادت بسیار مقدس میباشد گفت:مسئولان باید بدانند وظیفه‌ای مهم در زمینه ترویج این فرهنگ در سطح جامعه دارند.
ایلچی افزود:آموزش و پرورش به عنوان دستگاه انسان ساز و محوری ترین دستگاه در تمامی کشورها محسوب میشود و مسئولیت و نقش عظیمی در انتقال هویت،فرهنگ،ارزش ها،باورها و صیانت از آنها در میان نسل آینده هر کشور دارد.
وی در ادامه تصریح کرد:بنیاد شهید و امورایثارگران با همکاری ومشارکت آموزش وپرورش با هدف آشنایی دانش آموزان با سیره و دیدگاه های شهدا و ایثارگران و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه های مختلف و متنوعی را در دستور کار قرار داده است و در سال تحصیلی جدید نیز این روند ادامه دارد.
"انتهای پیام"
*توانمندسازی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران
در جلسه ای که با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره فنی و حرفه ای شهرستان بندر انزلی برگزار گردید بر ضرورت توانمند سازی ایثارگران و اشتغال آنان تاکید شد.
به گزارش ایثار گیلان،شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی اظهار داشت:در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۸ رونق تولید و به‌ منظور آموزش و توانمند‌سازی خانواده های معظم شهداء وایثارگران جویای کار و فراهم آوردن زمینه‌های اشتغال مولد و پایدار برای ایثارگران  این جلسه تشکیل گردیده است.
وی همچنین بر ضرورت افزایش کارایی و توانمندی،اشتغال و کارآموزی ایثارگران و فرزندان آنان در ارتقای سطح مهارتی تأکید کرد و نقش اداره فنی و حرفه ای و امکانات این مجموعه در شهرستان را در تحقق این اهداف قلمداد نمود.
در ادامه یاری نیا رئیس اداره فنی وحرفه ای بندر انزلی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را یک برکت معنوی دانست و اظهار داشت: تداوم انقلاب اسلامی مرهون گذشت و ایثار خانواده‌های شهداست و وظیفه قدردانی از این افراد و صیانت از کیان انقلاب اسلامی را بر عهده همه آحاد جامعه است.
رئیس اداره فنی وحرفه ای انزلی در ادامه افزود:این مرکز آمادگی کامل در خصوص برگزاری دوره های آموزش فنی وحرفه ای،کارآفرینی،دوره های آمادگی شغلی و بویژه مشاغل خانگی مورد نیاز جامعه هدف بنیادشهید وامور ایثارگران با رعایت استانداردها و آیین نامه های آموزشی سازمان، جهت دستیابی آنان به مهارت های فنی وتخصصی مورد نیاز وجذب بازارکار را دارد.
"انتهای پیام"
*برگی از دفتر خاطرات ستارگان درخشان شهرستان بندر انزلی
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خدادادی
زندگی نامه اولین شهید روحانی مبارز،جهاد گر معلم توانمند ونمونه شهرستان بندر انزلی  شهید معظم مرتضی خدادادی دارای صفات نمونه انسانی و اسلامی و اخلاقی نیکو  و با همه اطرافیان برخوردی دوستانه داشت آنچنان که همه تحت تاثیر اخلاق اسلامی وی قرار می گرفتند و مجذوب ایشان می شدند.
شهید معظم مرتضی خدادادی در سال 1328 در میان خانواده ای مسلمان و متدین در تربت حیدریه مشهد بدنیا آمد.
خانواده وی از اقشار ضعیف از نظر اقتصادی و غنی از نظر مکتب حیات بخش اسلامی بودند و با کار کشاورزی امرار معاش میکردند.
 مرتضی از سن ۱۳سالگی وارد حوزه علمیه برای کسب معارف و علوم اسلامی شد و پس از مدتی برای ادامه تحصیلاتش به مشهد مقدس عزیمت کرد و علاقه وافری به فراگیری دروس علمی داشت و در محضر اساتید همانند آیت ا… میلانی درس علم و تقوا،انسان شدن و انسان ساختن و طریق خدمت بخلق خدا را آموخت و علاوه بر آن دیپلم علوم تجربی را نیز اخذ کرد.
 وی در سال 1352 ازدواج کرد که ثمره آن ۵ فرزند پسر است که ادامه دهنده راه پدر گرامیشان هستند.
با شروع نهضت مقدس انقلاب اسلامی در سراسر کشور بود که شهید مرتضی خدادادی را برای هماهنگی بین نیروها از طرف حوزه علمیه مشهد به گیلان و شهر بندرانزلی اعزام می شود،زیرا این روحانی مبارز از مریدان معمار کبیر حضرت امام خمینی (ره) و مخلص و سربازی توانا برای اسلام بود و در این زمینه توانمندی خاصی داشت و وی اولین بار با جلو قرار گرفتن درتظاهرات صفوف مردم مسلمان شهر بندرانزلی،پیشتاز بودن روحانیت را به اثبات رسانید و با فریاد رسای خود افشاگر چهره پلید رژیم وابسته به امیریالیسم شاه مزدور شد و در این بین چندین مرحله حکم جلب وی از طرف ساواک صادر شد،لیکن بدلیل هوشیاری و باهوشی که داشت،ساواک را عاجز از دستگیری خود نمود .
با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و تشکیل جهاد سازندگی،وی مسئولیت نماینده امام در جهاد سازندگی را بر عهده گرفت و مشغول به خدمت در این جهاد مقدس شد و در هر زمان و هر کجا که احساس می نمود برای خدمت به اسلام به حضور ایشان نیاز است با دل جان حرکت می کرد و خود را به انجا می رساند .
 سخنرانی ها و فریادهای او در مجالس و محافل هنوز در گوش امت حزب ا… طنین انداز است که گروهکها و منافقین و امریکا و شوروی در مقابل این امت الهی هیچ غلطی نمی توانند بکنند .
شهید مرتضی خدادادی دارای صفات عالی انسانی و اسلامی و اخلاقی نیکو و با همه اطرافیان برخوردی دوستانه داشت آنچنان که همه تحت تاثیر اخلاق نیکویی اسلامی وی قرار می گرفتند و مجذوب ایشان می شدند .
با تحمیل جنگی نابرابر از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بخصوص حکومت بعث عراق،همیشه جوانان را تشویق و ترغیب به دفاع و حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل می نمود و می گفت بدانید این جنگ یک امتحان،بلکه موهبتی الهی است و خط امت حزب ا… و ضد انقلاب و منافقین را مشخص می کند.
پس از آنکه منافقین دست به ترور شخصیت های کشور زدند،شهید خدا دادی افشاگری وسیعی از چهره پلید منافقین را برای مردم روشن می کرد و نیز تاکید داشت تا آخرین قطره خونی که در بدن داریم باید از حضرت امام پیروی و اطاعت کنیم و منافقین که به شخصیت و افکار عالی شهید خدادادی پی برده بودند و دانستند که ماندن خدادادی همانا و نابودی آنان در این شهر همان.
لذا تصمیم به ترور ایشان گرفتند و زمانی که دو یار با وفای امام "شهید رجائی و شهید باهنر "توسط منافقین به شهادت می رسند و در راهپیمائی مردم سوگوار انزلی ،شهید خدادادی فریاد می زند که ای منافقین با این اعمال کثیف و ضد انسانی خود نمی توانید انقلاب را به زانو در آورید بلکه چهره واقعی خودتان را بر ملا می کنید.
منافقین کوردل در تاریخ 10/06/1360 با پرتاب نارنجک به منزل ایشان،مرتضی خدادادی را به شهادت می رسانند و با این حرکت شوم منافقین،شهید بزرگوار مرتضی خدادادی نیز راست قامت و جاودانه تاریخ اسلام و انقلاب گردید.
"انتهای پیام"
*رضایتمندی جامعه ایثارگری از اهداف اصلی بنیاد است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی گفت:با هدف کسب رضایت جامعه هدف،با اعطای تسهیلات کارآفرینی، تأمین مسکن،حق پرستاری،خدمات درمانی و تحصیلات تکمیلی این قشر معظم شهرستان انزلی با جدیت تمام درحال انجام است.
ایلچی اظهار کرد:بر مبنای دستور حضرت امام خمینی (ره) این نهاد مقدس بر اساس دو رسالت عمده؛خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری و دوم اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت گام برمی‌دارد.
رئیس بنیاد انزلی افزود:رضایتمندی جامعه ایثارگری یکی از وظایف و اهداف اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و این شهرستان است که باید همه مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی همگام و همدل بتوانند سطح این رضایتمندی را بالا ببرند.
در ادامه رئیس بنیاد بندرانزلی، اشتغال،درمان،تأمین مسکن،آموزش و توانمندسازی را از مباحث عمومی و مهم جامعه هدف دانست و گفت:بنیاد انزلی با ارائه مشاوره شغلی و پرداخت تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی و وامهای کشاورزی کارا و تفاهم نامه با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان با هدف ارائه خدمات مهارت‌آموزی به بیکارانی که واجد شرایط استخدام دولتی نیستند،سعی در رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری داشته است و کماکان این بنیاد پیگیر استخدام مشمولین دارای مدارک تحصیلی و متقاضی استخدام دولتی را در دستور کار خود داشته و پیگیری می‌کند.
وی افزود:رسیدگی به بحث درمان و مراقبت از والدین و همسران معظم شهدای سالخورده و ایثارگرانی که دارای بیماری صعب‌العلاج و دارای فرزند معلول و محجور هستند از دیگر اولویت‌های مهم بنیاد است که طی گذارندن کمیسیون مربوطه مشمول دریافت حق پرستاری شدند.
شهریار ایلچی تصریح کرد:تکریم خانواده‌های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران،تکریم ملتی است که با ایثار و مقاومت از اسلام،انقلاب و کشور دفاع کردند بر این اساس بنیاد بندر انزلی  با همراهی ائمه جمعه و  فرماندار و مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان با حضور در منازل و محل کار جامعه هدف از نزدیک با ایشان دیدار و گفتگو می کنند.
وی درباره ساماندهی گلزار‌های شهدا نیز تأکید کرد:شهدا اسطوره‌های ولایت مداری هستند و وظیفه بنیاد حفظ و احیا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
ایلچی مرمت و ساماندهی مزار شهدا را بر اساس منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) در راستای فراگیر کردن تجلیل و تکریم شهدا امری ضروری دانست و با اعلام اینکه اکثر گلزارهای شهرستان بندر انزلی ساماندهی مرمت و بازسازی شده‌اند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرانزلی افزود:در فرمان امام ره برای تعیین اهداف بنیاد شهید رسیدگی به امور فرهنگی و آموزشی فرزندان شهدا و ایثارگران تأکید شده بود که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شهرستان انزلی از بهترین مراکز آموزش عالی وعمومی در سطح استان برخودار هست و جامعه هدف تحت پوشش (دانش‌آموزان ودانشجویان شاهد وایثارگر) از این خدمات استفاه می نمایند.
عطرافشانی گلزارهای مطهر شهدا،حضور در جلسات ستاد شاهد آموزش عالی و عمومی،جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشارکت در برگزاری مناسبت‌های ملی مذهبی،برگزاری یادواره‌ها،نمایشگاه‌ها با مضامین ایثار و شهادت،بهره‌مندی از راویان دفاع مقدس در قالب پیام‌آوران ایثار در مساجد،مراکز فرهنگی و حسینیه‌های شهدا و توزیع مجلات در حوزه ایثار و شهادت و برگزاری آموزش خانواده باهدف آگاهی سازی و توانمندی جامعه هدف برنامه‌های قرآنی و دیدار با ایثارگران دارای بیماری صعب‌العلاج از عمده برنامه‌هایی است که در سطح شهرستان بندر انزلی در حال انجام می باشد.
وی در خصوص خدمات برجسته بنیاد شهید و امورایثارگران بندر انزلی افزود:از اقدامات ارتقاء منزلت اجتماعی جامعه ایثارگری برگزاری میزخدمت در محل مصلی نمازجمعه برای رفع مشکلات خانواده های معظم شهداءوایثارگران بوده است.
رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان بندر انزلی در پایان ابراز کرد:امیدواریم در جهت گذر از این برهه حساس کشور با بهره‌مندی از سیره و سلوک شهدا و تقویت ایثار اجتماعی از پس موانع و مشکلات برآییم و در سایه الطاف الهی، ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای  (مدظله‌العالی)، در حفظ دستاوردهای نظام و دفاع از کیان اسلامی و ارمان های شهدا موفق باشیم.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 310088