داخلی صفحه گیلان خبر
 
معرفی کتاب :
شهید ابوالحسن کریمی (سردار حزب الله گیلان)
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
کتاب شهید ابوالحسن کریمی (سردار حزب الله گیلان) با نویسندگی عباس آقایی جیرهنده و فاطمه رستمی در 288 صفحه تهیه و تدوین شده است.
 
به گزارش ایثار گیلان،پیام امام خامنه ای (مدظله العالی) به مناسبت کتاب و کتابخوانی:
اکنون‌ ملت‌ ایران‌ باید عقب‌افتادگی‌ها را جبران‌ کنند.اینک‌ فرصت‌ بی‌نظیری‌ از حکومت‌ دین‌ و دانش‌ بر ایران‌،پدید آمده‌ است‌ که‌ باید از آن‌ در جهت‌ اعتلای‌ فکر و فرهنگ‌ این‌ کشور بهره‌ جست‌.امروز کتابخوانی‌ و علم‌آموزی‌ نه‌ تنها یک‌ وظیفه‌ ملی‌،که‌ یک‌ واجب‌ دینی‌ است‌.از همه‌ بیشتر،جوانان‌ و نوجوانان‌،باید احساس‌ وظیفه‌ کنند،اگر چه‌ آنگاه‌ که‌ انس‌ با کتاب‌ رواج‌ یابد،کتابخوانی‌ نه‌ یک‌ تکلیف‌،که‌ یک‌ کار شیرین‌ و یک‌ نیاز تعلل‌ناپذیر و یک‌ وسیله‌ برای‌ آراستن‌ شخصیت‌ خویستن‌،تلقی‌ خواهد شد،و نه‌ تنها جوانان‌،که‌ همه‌ نسل‌ها و قشرها از سردلخواه‌ و شوق‌ بدان‌ رو خواهند آورد.
 
کتاب شهید ابوااحسن کریمی (سردار حزب الله گیلان) با نویسندگی عباس آقایی جیرهنده و فاطمه رستمی در 288 صفحه تهیه و تدوین شده است.
این اثر که به زندگی و مبارزات و شرح فعالیت های شهید ابوالحسن کریمی پرداخته است در 7 فصل به بررسی زندگی و تبیین نقش و عملکرد این شهید گرانقدر می پردازد.
فصل اول به خانواده و تحصیلات شهید اختصاص یافته است،در فصل دوم خواننده با فعالیت های او در دانشگاه و تلاش های وی در این دوران در راستای بیداری اسلامی جامعه آشنا می شود و در فصل سوم از دوران سربازی وی سخن به میان می آید.
فصل چهارم این کتاب که مهمترین و مفصل ترین بخش آن نیز هست ضمن بررسی فضای سیاسی– اجتماعی گیلان به اقدامات این شهید در مقام فرمانداری و دادستانی پرداخته و تلاش های شهید کریمی در راه تثبیت انقلاب در گیلان را بیان می کند.
فصل پنجم به برکناری او از دادستانی و شرح زندگانی اش بعد از آن و چگونگی شهادت و علل مظلومیت او اختصاص یافته است.
دیدگاه ها و نظرات اظرافیان،همرزمان و مسئولان درباره شهید موضوعی است که فصل ششم به آن می پردازد و در فصل هفتم مجموعه سروده ها و اشعار مرتبط با شهید گرانقدر بدرقه راه خواننده به سوی آخرین بخش کتاب یعنی نتیجه گیری می شود که به همراه آن اسناد و تصاویر مرتبط با شهید ابوالحسن کریمی آمده است.
 
انتهای پیام


 
کد مطلب: 310103
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...