تجلیل از خانواده شهدا تجلیل از فرهنگ شهادت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در یادواره شهدای شبستر گفت: وقتی می‌بینید نام شهید را از کوچه و بازار برمی‌دارند چیز عادی نیست می‌خواهند نام شهدا فراموش شود ولی جوانان بیدارند
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از شبستر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم یادواره شهدای شهر شبستر با تقدیر از حضور مردم در یادواره شهدا اظهار داشت: یادواره شهدا مطلبی است که هیچ‌وقت نباید از یاد ببریم، برخی‌ها بهانه می‌کنند که چرا هرساله یادواره‌های شهدا برگزار می‌شود که باید به اینان گفت که اگر حادثه کربلا و گرامیداشت آن اگر هرسال تکرار نمی‌شد فراموش می‌شد..
 
امام‌جمعه تبریز در ادامه خاطرنشان کرد: همه‌ساله در دهه اول محرم‌الحرام همه عاشورای حسینی را زنده نگه می‌دارند و شهدای کربلای ایران و دوران دفاع مقدس نیز همین‌طور است، اگر می‌خواهیم فراموش نشود باید چنین گرامیداشت‌هایی برگزار شود..
 
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: خیلی‌ها تلاش می‌کنند یاد و نام شهدا فراموش شود که این خیانتی به تاریخ است.
 
امام‌جمعه تبریز با اشاره به وظایفمان در قبال شهدا عنوان کرد: خوشا به حال شهدا که برای عظمت اسلام وزنده نگه‌داشتن اهداف اسلام درراه دین خداوند جانشان را تقدیم کردند.
 
آل هاشم با تأکید بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا ابراز کرد: باید با برگزاری مجالس، همایش‌ها و یادواره‌ها بر زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا تلاش کنیم.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه باید از خانواده شهدا تجلیل کنیم عنوان کرد: باید از پدران و مادران شهدا تجلیل کنیم که مجسمه‌های صبر و مقاومت هستند و تجلیل از خانواده شهدا تجلیل از فرهنگ شهادت است.
 
امام‌جمعه تبریز با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی موزه‌های دفاع مقدس در شهرها اظهار کرد: ایجاد این موزه‌ها حرکت خوبی است و این موزه‌ها مرکز فرهنگی برای معرفی شهدا هستند.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم از مسئولین ذی‌ربط و بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست وصیت‌نامه شهدا را در جامعه و خصوصاً بین جوانان و نوجوانان ترویج کنند.
 
امام‌جمعه تبریز خاطرنشان کرد: وقتی می‌بینید نام شهید را از کوچه و بازار برمی‌دارند چیز عادی نیست می‌خواهند نام شهدا فراموش شود ولی جوانان بیدارند جوانان انقلابی بیدارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان تأکید کرد: باید خاطرات دوران دفاع مقدس فرماندهان جنگ تحمیلی  نیز چاپ شود و در دانشگاه‌ها و مدارس در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گیرد.
 
وی با اشاره به تأثیرات کاروان‌های راهیان نور در قشر جوان یادآور شد: کاروان‌های راهیان نور بهترین وسیله برای انتقال فرهنگ شهادت برای نسل جدید است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه اقتدار فعلی‌مان به برکت خون شهداست خاطرنشان کرد: مردم ازنظر مشکلات اقتصادی در فشار هستند اما همچنان  در مقابل دشمن مردانه ایستاده‌اند و مردم ما مردم خوبی هستند اگر بخواهیم به اهدافمان برسیم باید مردم را از دست ندهیم و برای خدمت به مردم باید شبانه‌روزی تلاش کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سیف علی‌محمد زاده امام‌جمعه شبستر نیز در ابتدای این مراسم گفت: شهرستان شبستر مهد فرهنگ و ادب است و خامنه نیز زادگاه پدری مقام معظم رهبری بوده و حضرت آقا تعلق خاصی به این شهرستان دارند.
 
وی با اشاره به ایثار و فداکاری‌های مردم این دیدار افزود: در دوران دفاع مقدس 477 شهید از این شهرستان به شهادت رسیده‌اند که این نشانی از فرهنگ مردم این دیدار است.

بنا بر همین گزارش یادواره شهدای شبستر با حضور مردم و مسئولین، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مسجد جامعه شهر شبستر برگزار شد.

انتهای خبر  
کلمات کليدی: ایثارآذربایجان شرقی ،شبستر ،یادوراه شهدا ،
کد مطلب: 310127