داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
نسل جوان نیازمند مطالعه کتاب در حوزه ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل بنیاد مرکزی با اشاره به اینکه فرهنگ کتابخوانی با توجه به فضاهای مجازی موجود در جامعه کمرنگ شده است، بیان کرد: نسل جوان به فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند است، بهترین راه انتقال این فرهنگ نیز آشنایی آنها با حماسه‌ های خلق شده در دوران هشت سال دفاع مقدس از طریق شیوه‌ های مختلف مانند مطالعه کتاب است.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"،پیش از ظهر امروز شنبه 13 مهرماه 98 جلسه ستاد اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی به منظور واگذاری «کتابخانه تخصصی شهید و شهادت» بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی به نهاد کتابخانه‌های عمومی برای بهره‌برداری عموم مردم و همچنین اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی برگزار شد.
مدیرکل بنیاد مرکزی در نشست با رستگاری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به اینکه شهدا بر گردن همه ما حق بزرگی دارند اظهار داشت: امروزه بیش از هر زمان دیگری باید زندگی شهدا را الگو قرار دهیم.
 مرتضی انصاری فر اظهار کرد: یكی از نيازهای جامعه امروز آشنايی نسل جديد با جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران است.
وی با بیان اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس ، بهترين الگو برای نسل جوان است افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگي دشمنان عليه نظام و انقلاب، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و آشنا كردن نسل جوان با آرمان‌های انقلاب از ضروت‌های روز جامعه است.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه اظهار داشت: لازم است تا مسئولان و متولیان فرهنگی در تمام استان‌ها اقدام به معرفی شهدا نمایند تا از این طریق علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا نسل جوان بتواند با شهدا بیشتر آشنا شوند.
 انتهای پیام/
کد مطلب: 310131