داخلی صفحه قزوین خبر
 
امام جمعه‌ی موقت تهران:
سبک زندگی شهدا را به جوانان انتقال دهیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
امام جمعه‌ی موقت تهران در ششمین یادواره شهدای خرقان غرب گفت: سبک زندگی شهدا را با اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع فرهنگی به جوانان انتقال دهیم.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، ششمین یادواره شهدای خرقان غرب از توابع شهرستان آوج با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این یادواره، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه‌ی موقت تهران گفت: یادواره‌های شهدا فرصتی برای همدلی، هم زبانی، انسجام ملی و وحدت ملت ایران است .
وی افزود: باید از این یادواره‌ها برای تبیین سیره‌ی شهدا به نسل امروز که دوران هشت سال دفاع مقدس را ندیدند، استفاده کرد تا آنها بیشتر با شهدا آشنا شوند.
امام جمعه‌ی موقت تهران افزود: همچنین باید سبک زندگی شهدا را با اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع فرهنگی به جوانان انتقال دهیم تا آنها با الگوبرداری از سیره‌ی شهیدان زندگی موفقی داشته باشند.
این مسئول گفت: شهدای ما به تاسی از امام حسین(ع) و یارانش با هدف حراست از ارزش‌های دین اسلام بدون هیچ چشمداشتی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند.
ابوترابی‌فرد افزود: شهدا با گذشتن از تعلقات دنیوی شجاعانه مقابل دشمنان ایستادند و با نثار خون‌شان آنها را شکست دادند و عزت، آبرو و اقتدار برای ایران در منطقه و دنیا به وجود آوردند.
در ادامه این یادواره، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین مطالبی پیرامون عزت و عظمت شهدا و ایثارگری‌های آنها در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد.
گفتنی است: در این مراسم، روح‌الله بابایی‌صالح نماینده مردم بویین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، جواد طاهرخانی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تاکستان و دیگر مسئولان شهرستانی حضور داشتند.
کد مطلب: 310283
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...