رئیس بنیاد منطقه یک مشهد
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران بنیاد منطقه یک مشهد گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، محمد حسن صمدی در جلسه ی فرماندهان بسیج ادارت کل حوزه شهید رجایی استان خراسان رضوی که در سالن اجتماعات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: یکی از ارزش های مهم بشری که از دیرباز مورد توجه ادیان و ملل مختلف قرار گرفته است، ایثار و شهادت می باشد، این موضوع در سطح وسیع در ادبیات و تاریخ و فرهنگ ما دیده می شود و دفاع مقدس با بروز جنگ تحمیلی از سوی دشمنان اسلام، منجر به رواج مفاهیم ارزشی از قبیل فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم بویژه نوجوانان و جوانان شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بنیاد منطقه یک مشهد گفت: ترویج فرهنگ ایثارو شهادت، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.
در این جلسه  مسائلی همچون ضرورتها و زمینه های همکاری بسیجیان در راستای افزایش ترویج فرهنگ ایثارو شهادت در جامعه بود.
از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بررسی عوامل کاهش آسیب ها و اشکالات خدمت رسانی به مردم و هم چنین برنامه ریزی منسجم بسیج در خصوص مناسبت ها و ایام و یاد آوری و ابلاغ آن به فرماندهان بسیج ادارات بود.
این جلسه با حضور فرمانده انتظامی خراسان رضوی، فرمانده بسیج اداراه کل استان و فرماندهان بسیج نهادها و ادارات کل استان خراسان رضوی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد، دانشگاه ها، بیمه سلامت، اداره راه و شهر سازی، بازرسی و ... انجام شد.
گفتنی است جامعه ایثارگری تحت پوشش منطقه یک مشهد، دو هزار و 662شهید، شش هزار و 661جانباز و 700 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


 کلمات کليدی: ایثار رضوی،مشهد، منطقه یک، آسیب اجتماعی، فرهنگ ایثارو شهادت، ادارات، خراسان رضوی
کد مطلب: 310350
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...